Peugeot jede na vlně Hybridů, elektromotor dostane SUV 3008 i novinka 508

Antonín Marek / AutoRoad.cz, 24. září 2018, 10:05 Google+

Tato nabídka doplňuje stávající motory používané u vozu Peugeot 3008 a u nových vozů Peugeot 508 a 508 SW. Motor Hybrid rozšíří nabídku motorizací u modelu Peugeot 508 a motor Hybrid4 (pohon všech čtyř kol) u modelu Peugeot 3008. Na trh se dostanou na podzim roku 2019.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Peugeot nadělil hybridní motory novému modelu 508 a oblíbenému SUV 3008

Peugeot nadělil hybridní motory novému modelu 508 a oblíbenému SUV 3008 | foto: Peugeot

Sdílejte článek

Zážitky z řízení vozů Peugeot se obohatí o nové režimy řízení, které oživí potěšení a pocity z jízdy díky 100% elektrického režimu ZEV (nulové emise), účinnosti režimu 4×4 (Hybrid4), výkonosti režimu Sport nebo univerzálnosti režimu Hybrid.

Technologie je jednoduchá a intuitivní, výsledkem je komplexní svoboda: svoboda užívání vozidel přizpůsobených městské, mimoměstské nebo outdoorové jízdě. Svoboda výběru pohonu dvou nebo čtyř kol, výkonu 225 nebo 300 k. Svoboda výběru verze karoserie: fastback, SW nebo SUV. Svoboda volby mezi 4 režimy jízdy. Tyto dva nové motory jsou hmatatelným důkazem toho, že Peugeot má vizi neomezené, vzrušující a stále efektivnější mobility. #UnboringTheFuture

Technologie Plug-in Hybrid

Peugeot představuje řadu Plug-in Hybrid jako konkrétní důkaz toho, že před zákazníky stojí budoucnost, v níž se setkávají příjemnější jízda s respektem pro životní prostředí. Nabídka dobíjecích pohonů Hybrid a Hybrid4 je spojená s benzínovými motory. Tyto pohony využívají celou řadu vyspělých technologií, které se snadno a pro uživatele zcela transparentně kombinují.

Benzínový spalovací motor

Motor 1.6 PureTech byl upraven tak, že k sobě přibral startovací alternátor a specifický panel chlazení. Jeho výkon je 180 k (Hybrid), resp. 200 k (Hybrid4).

Nová převodovka e-EAT8

Motor PureTech je spojen s novou osmistupňovou automatickou převodovkou e-EAT8 (Electric Efficient Automatic Transmission – 8 rychlostních stupňů), určenou pro motory Peugeot Plug-in Hybrid. S převodovkou je spojen elektromotor s výkonem 110 k/80 kW umístěný na přední nápravě.

Pro optimální a nepostřehnutelné přechody mezi elektrickým a spalovacím motorem je místo měniče točivého momentu u spalovacích verzí použitá vícekotoučová mokrá spojka. Všechny tyto úpravy zajišťují zvýšení točivého momentu o 60 Nm, a tedy větší reaktivitu.

Elektrifikovaná zadní náprava

U verzí Hybrid4 je zadní víceramenná náprava opatřena měničem, elektromotorem o výkonu 110 k/80 kW a redukční převodovkou, aby bylo možné pohánět všechna čtyři kola. Její zabudování nemá žádný dopad na prostornost kabiny.

Lithium-iontová baterie

Vysokonapěťová baterie je lithium-iontového typu (300 V) a je u obou verzí (Hybrid a Hybrid4) umístěna pod druhou řadou sedadel. Baterie má kapacitu mezi 11,8 KWh (Hybrid) a 13,2 KWh (Hybrid4), což odpovídá úrovni nejlepších baterií na trhu. Díky této kapacitě je vůz schopen ve 100 % elektrickém režimu ujet 50 km WLTP (60 km NEDC)

img-responsive

Peugeot nadělil hybridní motory novému modelu 508 a oblíbenému SUV 3008 | foto: Peugeot

.Pro maximální využití plně elektrické jízdy je standardním výchozím režimem Zéro Emission (nulové emise), pokud to stav nabití baterie umožní. Vůz může v elektrickém režimu jet rychlostí 135 km/h, až poté přebírá štafetu spalovací motor.

Účinné funkce pro nové potěšení z jízdy

Nová funkce Brake

Řidič se může rozhodnout aktivovat novou funkci Brake, která vozidlu umožňuje zpomalovat bez sešlápnutí brzdového pedálu. Tato funkce působící jako brzdění motorem umožňuje navíc nabíjet baterii, například při jízdě z kopce. V režimu Drive stačí pro aktivaci funkce Brake přesunout ovladač automatické převodovky Shift and Park by wire směrem dozadu. Dalším přesunutím se funkce deaktivuje.

Nové řízené brzdění

Pro zvýšení dojezdu v 100 % elektrickém režimu zajišťuje brzdový systém s vysokou energetickou účinností i-Booster rekuperaci energie během brzdění nebo zpomalení bez sešlápnutí brzdového pedálu (energie, která se u spalovacích motorů rozptýlí). I-booster tvoří elektrické čerpadlo, které nahrazuje vakuové čerpadlo spalovacích motorů.

Nová funkce e-Save 

Potěšení z jízdy na elektrický pohon si můžete dopřát, kdykoli budete chtít, a to díky funkci e-Save, která řidiči umožní připravit se na jízdu v elektrickém režimu tím, že si našetří energii na dojezd (10 km, 20 km nebo celá baterie). Tato funkce je snadno dostupná z menu e-Save na dotykovém displeji. Po nastavení je funkce zobrazena na přístrojové desce, včetně našetřeného dojezdu v kilometrech. Stačí na voliči režimů řízení zvolit režim nulové emise a aktivovat tak jízdu se 100 % elektrickým pohonem, kdykoliv si budete přát.

Snadné a rychlé nabíjení baterie

Dobíjení na maximum se provádí:

 • za 8 hodin přes standardní zásuvku (nabíječka 3,3 kW, 8 A);
 • za 4 hodiny se silnější zásuvkou typu Green’up® (nabíječka 3,3 kW, 14 A);
 • a dokonce za necelé 2 hodiny v případě použití systému Wallbox (nabíječka 6,6 kW v rámci volitelné výbavy, 32A).

Kolem nabíjecí zásuvky jsou umístěny světelné lišty umožňující snadnou a rychlou kontrolu stavu nabití baterie. Barvy po připojení ukazují průběh nabití baterie. Kryt nabíjecího otvoru je nenápadně situován na zadním levém blatníku vozu (symetricky ke krytu palivové nádrže). Nabíjecí kabel se snadno uloží do schránky pod podlahou zavazadlového prostoru.

Zážitek z řízení obohacený o nové pocity

Peugeot nabízí díky svým technologickým znalostem identický zážitek z intenzivního a instinktivního řízení bez ohledu na zvolený motor.

Nové motory Peugeot Plug-in Hybrid poskytují spoustu jedinečných pocitů, a to zejména díky novým režimům řízení:

Každý režim je exkluzivní a přináší jiné vjemy:

 • ticho v 100 % elektrickém režimu ZERO EMISSION;
 • vzrušující výkon v režimu SPORT využívajícím všechny energie;
 • všestrannost režimu Hybrid;
 • lepší pohyblivost režimu 4WD (PEUGEOT 3008 HYbrid4);
 • režim CONFORT spojující režim Hybrid a komfort řízeného odpružení (nový Peugeot 508 Hybrid).

U všech těchto režimů je v závislosti na úrovni nabití baterie možná 100% elektrická jízda. Technologie motorů Hybrid a Hybrid4 je propracovaná a obsáhlá, ale příslib s tím spojeného zážitku z jízdy je zřejmý. Ergonomie a řízení jsou snadné a intuitivní.

Peugeot 3008 GT HYbrid4: Vždy a všude

Peugeot 3008 nabídne s výkonnou hybridní verzí nový rozměr: výkon, jehož žádný sériový Peugeot dosud nedosáhl. Tato prémiová verze poskytne pohon všech 4 kol a výkon odpovídající 300 k/220 kW. Jde o výsledek kombinace motoru PureTech s výkonem 200 k / 147 kW a dvou elektromotorů (jeden vpředu a druhý vzadu), z nichž každý dosahuje výkonu 110 k / 80 kW. Zrychlení z 0 na 100 km/hod je dosaženo za 6,5 vteřin. Kapacita baterie je 13,2 kWh v 100 % elektrickém režimu je 50 km WLTP (60 km NEDC).

Režim 4WD umožňuje dosáhnout lepší pohyblivosti na silnici nebo v obtížném terénu. Výsledkem je perfektní přilnavost: ať už na mokrých, bahnitých, zasněžených či klikatých silnicích. Výkon je rovnoměrně rozložen na všechna čtyři kola.

img-responsive

Peugeot nadělil hybridní motory novému modelu 508 a oblíbenému SUV 3008 | foto: Peugeot

Peugeot 3008 Hybrid4 tak nabízí výkon a pohon všech čtyř kol a současně emise na nejlepší úrovni na trhu: nižší než 49 g CO2 na km WLTP. Nová zadní víceramenná náprava přináší vysoký komfort cestujícím ve druhé řadě. Její použití nemá dopad na prostornost kabiny ani na objem zavazadlového prostoru nad kobercem.

Motor Hybrid4 je k dispozici pouze ve verzi GT s exkluzivním čalouněním Alcantara® v šedém odstínu Gris Gréval doplněný okrasnými prvky ze starého pravého dubu „Grey Oak“. Objevují se i nové podpůrné prvky řízení převzaté z nového Peugeotu 508: adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a systém udržování vozu v jízdním pruhu.

Několik měsíců po uvedení verze Hybrid4 na trh bude tato verze doplněna verzí s pohonem dvou kol Hybrid o výkonu 225 k (165 kW), která kombinuje motor PureTech o výkonu 180 k/132 kW s  elektrickým motorem o výkonu 110 k/80 kW.

Peugeot 508 a 508 SW Hybrid: vysoce účinné

Nové vozy Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid spojují motor PureTech 180 k/132 kW s elektromotorem 110 k/80 kW pro kombinovaný maximální výkon 225 k/165 kW.

Motor Hybrid používaný u nových modelů Peugeot 508 a 508 SW byl vylepšen, aby nabízel ještě více vjemů. Díky lepší účinnosti s emisemi CO2 do 49 g/km WLTP se podařilo snížit náklady na používání vozu. Baterie s kapacitou 11,8 kWh zajišťuje 100 % elektrický dojezd 40 km WLTP (50 km NEDC).

img-responsive

Peugeot nadělil hybridní motory novému modelu 508 a oblíbenému SUV 3008 | foto: Peugeot

Hnací ústrojí bylo do vozu zabudováno tak, aby se nijak nezmenšila kabina ani zavazadlový prostor. Jejich objem je stejný jako u verzí se spalovacím motorem (487 l v případě vozu Peugeot 508 a 530 l u vozu Peugeot 508 SW).

Vozy jsou k dispozici ve 3 provedeních:

 • Allure: standardní úroveň s bohatou výbavou,
 • GT Line: dynamická verze,
 • GT: nejvyšší výbava v exkluzivním provedení včetně zcela nového čalounění Alcantara® Gris Gréval.
Vytisknout

Diskuze: Peugeot jede na vlně Hybridů, elektromotor dostane SUV 3008 i novinka 508

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

V rámci programu WheelSwap si cyklisté a kamioňáci vyzkoušeli jiný úhel pohledu na britské silnice

S koncem roku se zhoršuje viditelnost, platí to pro řidiče i chodce

on-line prodej

Ceny v bazarech budou dál klesat, ale očekáváme nepříjemnost

Ford Mustang Mach-E

TEST: Ford Mustang Mach-E - elektrická zadokolka se slušným dojezdem umí i pobavit

Volkswagen ID.4 GTX

Média: Volkswagen musí řešit zásadní problém, v Číně

Drako Dragon

Nové SUV Drako Dragon kombinuje výkon 1,47 MW se světlou výškou až 315 mm

Praga Bohema, český supersport s výkonem 700 koní

Praga nabídne nový supersport Bohema s výkonem 700 koní za 30 milionů Kč

Toyota Prius páté generace

Legenda se vrací: Toyota Prius páté generace

Toyota

Toyoty v příkopu a jeden mrtvý. Cvičení v Kolíně bylo až příliš realistické

DS 7 Crossback Louvre

TEST: DS 7 Louvre – stylové SUV, které upoutá jak designem, tak skvělým komfortem

Tesla Model X

Tesla svolává téměř 30 000 vozů Model X

Geely GE11

Základ pro polské elektromobily Izera dodá čínská Geely

Elan 01H - prototyp autobusu na vodíkový pohon

Za každou cenu, nový zákon zvýhodní nízkoemisní vozidla

Modernizovaný Jaguar XJ6 vznikl za spolupráce specializovaného oddělení Jaguar Classic a bubeníka kapely Iron Maiden

Šéf Jaguar Land Rover odstoupí z funkce

Ford Ranger Stormtrak

Test Ford Ranger Stormtrak 2.0 EcoBlue Bi-turbo, odcházení ve velkém stylu

Toyota bZ Compact SUV

Toyota bZ Compact SUV Concept - s bateriemi a umělou hmotou

reklama

Doporučujeme

Porsche 911 Carrera T

Porsche končí s dieselovými motory. Víme proč

Čtěte dále

Nejčtenější články

 1. Praga nabídne nový supersport Bohema s výkonem 700 koní za 30 milionů Kč

 2. Toyoty v příkopu a jeden mrtvý. Cvičení v Kolíně bylo až příliš realistické

 3. Nové SUV Drako Dragon kombinuje výkon 1,47 MW se světlou výškou až 315 mm

 4. Média: Volkswagen musí řešit zásadní problém, v Číně

 5. Ceny v bazarech budou dál klesat, ale očekáváme nepříjemnost

 6. TEST: Ford Mustang Mach-E - elektrická zadokolka se slušným dojezdem umí i pobavit

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud