Dvorní úpravce německých vozů Opel, firma Irmscher, představila docela zběsile vypadající Insignii IS3 Bandit.
Divoce znějící Bandit je založen na verzi Insignia OPC Sport Tourer a byl vytvořen ve spolupráci s německým dealerem Köstner. Vůz byl vybaven sportovním body kitem, zahrnujícím přední spoiler, boční širší prahy a zadní difuzor. Tento model má také elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru, zadní spoiler a 20-palcová kola z lehkých slitin Turbo Star.
Pod kapotou je 2,8-litrový šestiválec s větším turbodmychadlem a lepším systémem chlazení. Díky těmto úprav má motor 370 koní a 600 Nm točivého momentu. Díky tomu vůz nabízí zrychlení z 0-100 km / h za pouhých 5,9 sekundy, o maximální nejvyšší rychlosti ale nepadlo ani slovo.
Irmscher Insignia IS3 Bandit se začne prodávat koncem tohoto roku a bude nabízen jako kompletní přestavěný model. Jeho cena zatím nebyla oznámena.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?