Pár dní zpět se světu představila nová vymoženost od BMW M Performance, kterou je výfukové potrubí se svým vlastním reproduktorem. Nyní se tento prvek dostal do nabídky modelu X4, díky čemuž se z vaší naftové "baby X6" stane ostrý benzínový sportovec.
Kromě kouzelného výfuku se ale představila i další várka doplňků, které má na svědomí divize M Perfomance. Díky ní tak můžeme nově počítat s novými koberečky a ozdobnými lištami na prazích, jenž jsou navíc podsvíceny LED diodami. Přibyl i sportovní volant potažený Alcantarou a nechybí karbonové doplňky, přičemž karbonem můžete mít potažený i klíček vozu.
Co se týče motorového prostoru, tam se u verze xDrive30d, dosáhlo zvýšení výkonu o 27 koní. Může za to instalovaný Power Kit, který z motoru vytáhl celkových 286 koní a točivý moment 600 Nm. Díky tomu se naftová X4ka se zvukem benzínového šestiválce dostane z klidu na stovku za 5,5 sekundy. Potěší i spotřeba, která se i přes navýšení výkonu nemá dostat přes 5,2 litru.
Specifický výfukový systém se chlubí dvěma režimy - Sport a Track. První uvedený vyhovuje všem legálním zvukovým limitům, ale jak je to s tím druhým, to nikdo neprozradil. Oba režimy je možné ovládat dálkově skrze systém Bluetooth a součástí výfukového ústrojí jsou rozměrné obdélníkové koncovky výfuků.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?