Německý tuner ABT Sportsline nelení a vypracoval další tuningový paket pro současné Audi RS3 Sportback. Jde tak proti sériovému Mercedesu-Benz A45 AMG, jenž po omlazení nabízí v základu 381 koní.
ABT si však pořádně vzalo do parády benzínový 2,5-litrový 5-válec a podařilo se mu vymáčknout celkem 430 koní. Točivý moment se zvýšil ze sériových 465 Nm na krásných 530 Nm. Upravená RS3 umí zrychlit z 0-100 km / h za 4,1 sekundy, což je 0,2 sekundy rychlejší než u sériového modelu. V důsledku toho je maximální rychlost bez omezovače 285 km / h.
Jestli se vám to zdá už tak hodně, tak to ještě nic není. ABT Sportsline totiž stačilo zároveň informovat, že pracuje na dalších dvou kitech. Ty ještě navýší konečná výstupní čísla ohledně výkonu. Do té doby se můžeme kochat aktuálním kouskem, který získal kola o rozměru 19 palců s pneumatikami 235/35 R19. Za příplatek pak ABT nabídne zakázkové podlahové rohože a LED diody osvětlující nástupní prostor.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?