BMW včera oznámilo svolávací akci na všechny své modely se šestiválci pod kapotou, jenž byly vyrobeny mez iety 2010 až 2012.
Konkrétně se jedná o svolávací akci ohledně velkého problému u motorů R6, u nichž se časem mohou ztrácet šrouby. BMW do servisů svolává všechny modely 3, 5, X3, X5, 5 GT, X6, Z4 a BMW 1M Coupe a Cabrio, které mají pod kapotou motor R6. Krom ztráty šroubů hrozí i jejich zalomení a tyto dva problémy mohou důsledně zlikvidovat celý zbytek motoru.
V případě, že se některý ze šroubů zalomí a či ztratí, systém motoru ohlásí řidiči varovnou hlášku „Check Engine“, při které by bylo vhodné okamžitě zamířit do servisu. Druhou hláškou se může stát nápis „Service Engine Soon“, u které toto riziko taktéž není vhodné podceňovat. Svolávací akce je bezplatná a veškeré servisní úkony jdou samozřejmě na účet automobilky BMW.
Dle odhadů se problém s motory týká jen v USA asi 156 tisíc vozidel, jak je na tom evropský trh, to si zatím nikdo netroufl říci.
zdroj: BMWMladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.