Nejdražší Porsche v nabídce? Možná jím bude kombi Panamera Sport Turismo Wagon

Porsche Panamera Sport Turismo
Porsche Panamera Sport Turismo, foto: facebook
ar5 31. října 2016 11:50
Sdílej:

Na svět se pomaličku dere silný konkurent německému Mercedesu-Benz CLS Shooting Brake. Ten nese název Porsche Panamera Sport Turismo a během několika měsíců můžeme čekat její světovou premiéru.

Zahraniční špionážní fotografové zveřejnili nové fotografie, které do detailu ukazují, jak bude kombíková Panamera vypadat. Provedení Shooting Brake nakonec převezme monopol v tomto segmentu, protože se jedná o velice povedený kus stroje, a to se teprve díváme na zamaskovaný prototyp zachycený na Nordschleife.

Předprodukční prototyp pak dostane do vínku skvěle vypadající zadní spoiler, elegantní linie karoserie, velká sportovní kola, vrtané brzdové kotouče a mnoho dalšího. S největší pravděpodobností pak přijde i verze Turbo, která se dost možná stane nejrychlejším sériovým kombíkem na Nürburgringu.

Výkonově na tom má být edice Shooting Brake dosti dobře. U  verze Turbo se očekává výkon 550 koní a 770 Nm točivého momentu, který bude přenášen na obě nápravy skrze inteligentní pohon všech kol. A co se týče ostatních motorů, kombík nabídne výlučně výkonnější motory z nabídky

A kdy už mluvíme o výlučnosti, cenovka vozu udělá z téhle Panamery možná nejdražší produkt v nabídce Porsche. Není ale divu, tenhle sexy stroj totiž skloubí užitečnost, praktičnost a vynikající výkon v jedno. A kdy se vlastně nového Porsche Panamera Sport Turismo dočkáme?

Stát by se tak mělo na jaře roku 2017, přičemž zatím není jasné, zda se tenhle model dostane i na americký trh. Společně s premiérou vozu se pak dozvíme výsledné cenovky, za než bude každá z verzí prodávaná.

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.