Nejostřejší verze Jaguaru F-Type Coupe s názvem SVR byla nově zachycena při intenzivní testech na Nordschleife.
Testovací jezdec Jaguaru na přiloženém videu dával prototypu opravdu co proto, chvílemi se dostával až na samotné limity vozu aby zjistil, co se dá z nejvíce hardcore F-Typu vymáčknout. Zdroje blízké automobilce navíc prozadili, že verze SVR dostane více než 600 koní, jenž budou ždímány ze známého motoru V8 o objemu 5,0 litru.
Výkon půjde na obě nápravy skrze 8-rychlostní převodovku Quickshift a by byly jízdní dovednosti co nejlepší, F-Type SVR dostalo speciálně upravenou aerodynamiku. Díky tomu bude nejrychlejší zástupce značky schopen zrychlit z 0-100 km / h za 4 sekundy. Nejvyšší maximální rychlost bude pravděpodobně elektronicky omezena na 300 km / h.
Jaguar F-Type SVR přijde na trh někdy v příštím roce a to v obou verzích (kupé a kabriolet). Světovou premiéru však čekejme nejdříve v březnu na ženevském autosalonu.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?