Nedávno se světu ukázala nová generace Mercedesu třídy C, která sklízí úspěch na všech frontách. Jedna verze ale doposud chyběla a tou je Mercedes-Benz C-Class plug-in hybrid.
Ekologicky smýšlející variantu se podařilo nafotit v blízkosti sídla společnosti ve Stuttgartu. Vůz na snímku se zdá naprosto stejným jako standardní modelu, ovšem až při pohledu na záď , kde je vidět nabíjecí port, je vše jasné. Nabíjecí mechanismus je integrovaný do zadního nárazníku a krom toho je úsporné Céčko vybaveno i aktivní přední mřížkou.
Ta má za úkol vylepšit aerodynamiku vozu a omezit zbytečný přísun vzduchu k motoru, pokud to není potřeba. Špionážní fotografové nafotili i část interiéru, kde se ovšem nic nového neodehrálo. Podstatnou změnou je tak pouze pohonné ústrojí. O plug-in hybridního Céčka se očekává použití přeplňovaného 2,0-litrového čtyřválce a elektromotoru s výkonem 68 koní. Spekulace ale hovoří i o tom, že elektromotor by mohl doplňovat i 3,0-litrový šestiválec.
Zdroj: Worldcarfans.com
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.