Fiat 500 permanentně roste. Po verzi L velmi brzy přijde i přerostlá varianta XL. Není to už nějaká nemoc?
Zatímco Fiat 500 má na délku pouhých 355 cm, Fiat 500L nabídne hned 414 cm. Nyní se blíží ještě větší pětistovka se jménem 500XL, jejíž délka bude ještě o 25-30 cm větší. K tomu všemu vznikne i terénní model 500X. Ten však naroste především do výšky.
Patentové kresby ukazují detaily nového zvětšeného vozu, z nichž je patrné, že z původního roztomilého pidivozu se stává statný, možná spíše otylý vůz střední třídy.
Zvětšení není samoúčelné. V kufru se díky zvětšení objeví místo pro další dva pasažéry, vůz tak bude sedmimístný. Půjde o jeden z nejmenších sedmimístných vozů na trhu. Motorová nabídka bude jistě kopírovat nabídku menšího modelu 500L. Uvažovat lze jedině o nějakém posílení, neboť standardně nejsilnější motor v modelu 500L dává jen 105 koní.
Příchod novinky očekáváme již poměrně brzy, živě se pravděpodobně ukáže na blížícím se zářijovém autosalonu v Paříži.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.