Volvo chystá nejmenší kombi své modelové řady, které se pravděpodobně bude jmenovat V30. Špionážní video natočil náhodný kolemjdoucí.
Prototyp opatřený těžkou kamufláží se objevil na parkovišti u Oldenzaalu, na hranicích Nizozemska a Německa. Vůz zde pravděpodobně absolvuje svoji nutnou dávku tisíců testovacích kilometrů při ladění a zkoušení.
Ačkoliv je vůz důkladně maskován, z vyboulenosti zadního skla a tvaru přídě můžeme říci, že ani v této novince se automobilka nehodlá vracet k tradičním hranatým liniím a obliny ji přirůstají k srdci.
Novinka se představí pravděpodobně již na jaře na autosalonu v Ženevě, do prodejů by mohla jít ještě na konci příštího roku. Jméno V30 prozatím není jisté, spekuluje se také o tom, že by pětidveřový vůz považovala automobilka spíš za hatchback a poté by ji příslušelo číselné označení C40.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.