Pavlína Tydlačková se chystá s novou zbraní na Autogames Rally Show Uherský Brod. Zeptali jsme se jí na několik otázek.
O víkendu jsi testovala novou zbraň, jaký je to pokrok přesednout ze sviště (Suzuki Swift) do Felicie sk.A?
Nabídka od Speed Racing Teamu přišla nečekaně ve čtvrtek minulý týden. Neváhala jsem, a nabídku, jet v Brodě s felicií ráda přijala, i když s menší obavou. Přece jen je to něco uplně jiného než svišť, jiná technika jízdy a mít to auto pevně pod kontrolou.
V neděli jsi měla možnost Felicii vyzkoušet v Biskupicích. Jaké jsou první dojmy ?
V neděli na testu mi Lukáš Vyoral, který zná felicii do puntíku, vysvětlil, co a jak a šli jsme jezdit...první mé pocity byly hodně smíšené. Strach nebo spíše respekt a adrenalin dohromady...každopádně se mi felda velmi zalíbila. Testovat jsme byli i ve středu večer. Bylo třeba vyzkoušet jízdu za tmy, protože to bude pro mě po tmě premiéra. Jen doufám, že to nikde nepověsíme. Z večerního trénování jsem já a ve finále i můj zkušený spolujezdec měli dobrý pocit, více uvidíme v sobotu, sama jsem zvědavá jak mi to půjde.
Mluvila jsi o technice jízdy ...
Luky jel se mnou a říkal mi jak a kdy. Je přece jen něco jiného ve swiftu narvat trojku a jet na to skoro celou erzetu, tohle auto má 6ku, kterou já v životě v závodním autě nepoužila a hlavně ji swift nemá :)
Tratě v Brodě se zdají být podle videí od Martina Bujáčka docela rychlé. Jaké ti vyhovují tratě?
Velmi se mi z letošních tratí líbily Krkonoše, o to více mne mrzela poloosa ve druhé RZ. Jeseníky také fajn, ovšem líbily by se mi více na suchu, nebo aspoň z lepšími pneumatikami :). Vsetín je domácí soutěž ...to se snad líbí každému, když ty tratě zná člověk i pozpátku :) Myslím že se mi líbí všechny závody, které jsem letos bohužel absolvovala v roli diváka. Doufám,že příští sezónu dojedeme do finiše.
Bude nějaká speciální taktika na Brod?
Taktika? Držet volant zuby nehty, jelikož to má špéru, tak ať mně to někde nepotahá.... Jediná taktika, kterou zvolím je to auto v celku dovézt do cíle... Moc ráda bych v Brodě spatřila cíl a spravila si tím chuť do další sezóny.Každopádně se jdeme spíše svézt, nežli závodit. Chceme si osahat si felicii při ostrých kilometrech. Bůh ví jakým autem pojedeme přštítí rok. Ale? Ještě uvidíme... :)
Děkujeme za rozhovor.
Také děkuji a neváhejte podpořit startovní číslo 58 na trati Autogames Rallyshow Uherský Brod a také Vás rádi uvidmíme v servisním zázemí.
Foto: Pavel Bořuta
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.