Kris Meeke hovoří o výzvách, které čekají tým MINI WRC Team v sezoně 2011. Jeho tým se bude účastnit šesti závodů, tím prvním bude Rally d'Italia Sardegna v květnu.
Otázka: Krisi, v roce 2011 je ve vašem kalendáři pouze 6 soutěží. Bude to pro vás tedy klidný rok?
Kris Meeke: Ne, jít do sezony aniž byste doufali ve vítězství by byla chyba. V takovém případě bychom neměli do WRC ani vstupovat a ušetřili bychom si tak spoustu úsilí. Musíme najít správné vyvážení. Můžeme vyhrát titul, nicméně napřed musíme ukázat naši konkurenceschopnost.
Otázka: Co tým MINI WRC Team očekává, že získá od startu na vybraných podnicích?
KM: Zkušenosti v konkurenceschopných podmínkách. Věříme, že jsme na tom rychlostně dobře. Nicméně to můžeme potvrdit jen v přímém souboji. Proto musíme těchto podniků využít k ověření naší rychlosti co nejdříve. Rok 2012 pro nás bude velice zajímavým, protože to budeme závodit už celou sezonu. Už teď cítíme to velké očekávání a s radostí tuto výzvu přijímáme.
O: Cítíte se být pod tlakem, abyste uspěl v porovnání s týmovým kolegou, Danim Sordem?
KM: Víte, nesoutěžíme kolo na kolo jako v F1, kde se týmový kolegové často postrčí. Rally je totálně odlišná, protože je zde mezi týmy hodně respektu. Soutěžíme výhradně proti stopkám, ne proti dalším týmům nebo dokonce týmovým kolegům.
O: Na jakou soutěž se nejvíce těšíte?
KM: Nemám žádného favorita. Momentálně doufám, že to už bude co nejdříve a my budeme moci vyvíjet auto.
Zdroj: www.rallybuzz.com
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?