Účinkování Pavla Valouška a Zdeňka Hrůzy na Rally Jeseníky bylo velmi krátké. Za to Pavel ukázal, že s vozem WRC umí a pokud by mu to šlo i dále takhle rychle, tak by byl jistým vítězem této rally. Přečtěte si rozhovor, kde se mluví i o další sezóně.
V Jeseníkách jsi jel s WRC, moc sis soutěž neužil, co bylo příčinou odstoupení?
Je pravda, že naše účinkování nebylo příliš dlouhé, ale přesto jsem si tu jednu RZ po letech s autem WRC náležitě užil. Odstoupili jsme pro poruchu kardanu, který během jízdy poškodil elektriku v autě a nebylo možné pokračovat. Jak hodnotíš tratě v okolí Šternberka, nebyly až moc rychlé?
Myslím si, že tratě v této lokalitě byly vždy velmi pěkné a také náročné. Můžeme říci, že rychlé byly, ale nejednalo se o klasické "letiště", jak jsme zvyklý z jiných soutěží. Byly rychlé, ale měli rytmus a tempo.
Na rally Bohemia budeš startovat opět z Fabií S2000, z jakých dílen bude?
Ano je pravda, že na Rally Bohemia budeme díky našemu partnerovi panu Varmužovi a firmě Delimax budeme startovat s Fabii S2000 zase od Rene Georges stejně jako na Barumce. Ale nebude se jednat o stejné auto, ale o úplně nové. Měl jsi už možnost se podívat na tratě, jak se těšíš na předlouhý Navarov?
Ne neměl, protože na trať se smí jen při seznamovacích jízdách, které jsou až příští týden. A ani na mapy, protože prostě nestíhám. Na Navarov hlavně v noci se těším velmi. Bude to ovšem velmi náročné.
Cílem pro Bohemii je být určitě co nejvýše v pořadí, ale vzhledem ke konkurenci to asi nebude lehké, že?
Ano určitě budeme bojovat o co nejlepší umístění, aby jsme pomohli co nejlepší propagaci našeho hlavního partnera firmu Delimax. Jinak konkurence je opravdu super a nebude to jednoduché, ale pokusíme se s tím popasovat co nejlépe budeme umět. Mohou naznačovat tvé letošní starty s S2000 něco na příští sezónu 2010?
Příští sezóna je zatím otevřená a všechno je v jednání. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Ale situace dnes není vůbec jednoduchá. Děkuji za odpovědi a přeju hodně štěstí.
Přeji pěkný den všem čtenářům. Pavel jun.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.