ROZHOVOR: Zeptali jsme se Pavla Valouška na několik otázek po tréninku na Rally Šumava. Stejně jako všichi jezdci i Pavel prosí diváky o sledování soutěže z bezpečného místa.
Jaká je trať rally Šumava? Je hodně posypu po zimě?
Trať se mi letos hodně líbí. Rychlostní zkoušky prošly změnami k pozitivnímu. Místy je hodně posypu, ale to mi vůbec nevadí. Bude to zajímavé.
Podle předpovědi počasí bude spíše pršet, bude to voda na tvůj mlýn?
Já se přizpůsobím se všemu. Na Valašce nám to šlo od začátku velmi pěkně.
Na Valašce to bylo opravdu vidět, ale také lze říct, že jsi díky zrušení soutěže nestihl další útok, budeš útočit na TOP3?
Urcitě se pokusím jet rychle, ale ne za hranicí, ikdyž náš sport je právě o té hranici.
Dělali jste na autě přes zimu a po valašce nějaké změny ?
Auto bylo přes zimu rozebráno, zrepasováno a složeno. Po Valašce proběhla jen rutinní kontrola.
Letos musíte mít všichni systém HANS, jak se ti jede s ním jede?
Nemám s nim žádný problém, jako bych ho ani neměl.
Co by jsi chtěl vzázat našim čtenářům, kteří budou u rychlostních zkoušek
Přeji jim mnoho sportovních zazitku a velmi dobře zvažte místo na dívání. Pak bude vše v pořádku a my podáme maximální výkon.
Čtenáře Rallyzone zdraví z Klatov Pavel Valoušek
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.