Nejméně osm lidí zahynulo a několik dalších bylo zraněno, když jeden z off-roadových vozů během závodu California 200 vjel do davu diváků. Informuje o tom v neděli server televize MSNBC.
Původně americká média informovala o šesti mrtvých, místní úřady však později potvrdily, že si nehoda vyžádala osm obětí.
Představitel místních hasičů Tim Franke řekl deníku Los Angeles Times, že čtyři lidé jsou těžce zranění a byli letecky dopraveni do nemocnic. Dalších osm lidí má prý lehčí zranění.
Prozatím není jasné, zda řidič závodního automobilu zemřel, nebo se zranil.
Řidič zřejmě ztratil nad vozem kontrolu, když projížděl zatáčkou na dně vyschlého jezera. Svědci uvedli, že vůz vrazil do lidí, kteří závod sledovali vsedě na kamenech. Dvě oběti prý přišly při nárazu o hlavu. "Zatím není jasné, k čemu tam došlo," řekl Franke.
K nehodě došlo přibližně v 19.40 místního času v sobotu (4.40 SELČ v neděli) v pouštní oblasti u Lucerne Valley nedaleko Los Angeles.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.