OHLASY JEZDCŮ VOLKSWAGENU PO 1. ETAPĚ; Jak jsou spokojeni s výsledky první etapy u VW?
Kris Nissen (ředitel Volkswagenu pro motorsport):Pro nás to byl úspěšný první den Dakarské rally. Nadšení diváků je fantastické, jsou kolem cesty a řvou na soutěžící. Jsem s tím výsledkem spokojený. Volkswagenu se povedl solidní vstup do Dakaru. Druhá, třetí a čtvrtá pozice je excelentní a uspokojivý výsledek pro tým. Jen Dieter Depping měl menší problém s elektronikou, ale stál ho bohužel hodně času. Zatím však bylo odjeto jen 5% z celé rally. Jsem optimistický a doufám, že náš tým bude hrát velmi důležitou roli až do konce rally. #301 – Carlos Sainz (druhý celkově):První zkouška pro nás začala velmi dobře. Našli jsme dobrý rytmus pro tuto extrémně rychlou zkoušku. Nicméně, po 115 kilometrech jsme dohnali Stéphana Peterhansela, který startoval s jeho Mitsubishi před námi. Díky velkému množství prachu jsme ho nemohli předjet. Bylo to také velkým rizikem, za ním zůstat po zbytek zkoušky.#305 – Giniel de Villiers (třetí celkově):Dnes to bylo hodně riskantní. Jeli jsme jen dvě minuty za lídrem, ale zůstali jsme radši v bezpečné vzdálenosti a ani jsme se nesnažili ho předjet. To byl také náš cíl: Zkouška byla velmi rychlá a museli jsme předjíždět v prachu hodně motorek. Viděli jsme jak rychle se něco může stát, když jen malý kousek před námi havaroval jeden motorkář. Naštěstí jsme stihli zastavit. #308 – Mark Miller (čtvrtý celkově):To byla jedna z nejrychlejších úvodních zkoušek do rally, jakou jsem kdy jel. Na jednu stranu to nebylo zas tak těžké, ale na druhou jsme museli být velmi opatrní, když jsme předjížděli motorkáře. Brzy jsme je dohnali a bylo poměrně těžké najít v prachu bezpečnou cestu k předjetí. Každopádně to byl úspěšný start do Dakaru.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.