Mercedes AMG ukázal nový model C-Klasse 63 AMG, který vyjede k příští sezoně DTM. Vůz vychází ze sériové verze C-Klasse, která bude mít oficiální výstavní premiéru na IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.
Sériový sportovní model hodně čerpá ze zkušeností získaných v DTM. Nové přední světlomety, které vypadají dynamičtěji, a maska chladiče, která je přepůlená žebrováním s logem Mercedesu, jsou hlavní charakteristiky modelu. Testování auta začne v zimě v rámci příprav na sezonu 2016.
Služebně nejstarším jezdcem v sestavě Mercedesu je Gary Paffett. Brit, který letos jede v novém týmu ART GP se už těší na lepší výkonnost, kterou nový vůz přinese: "Mercedes-AMG C63 DTM ve verzi pro rok 2016 vypadá skvěle. Je jasné, že spousta dílů je podobných těm aktuálním, ale nová karoserie je opravdu cool.
Silniční vozy Mercedes-Benz a AMG jsou s každou novou verzí lepší a lepší a také hezčí. Už se těším, až do nového auta usednu. Snad s ním vybojujeme hodně vítězství a také titul."
Ullrich Fritz, šéf Mercedes AMG DTM, přiznává, že práce na novém autě začaly již minulý rok - vývoj byl omezen pravidly, která jasně stanovují, kde může k inovacím docházet: "Pravidla omezují oblasti pro vývoj, takže spousta dílů byla převzata z jeho předchůdce.
V DTM se neustále snažím zoptimalizovat celý balíček a vůz prochází různými stádii vývoje. Celý životní cyklus je potřeba auto vyvíjet. Kvůli pravidlům není možné měnit aerodynamiku až na to, čemu pravdila říkají "designová linie" [změna tvarů v souvislosti s úpravou výchozího modelu]. Je jasné, že aerodynamika vozu bude přizpůsobena tomuto novému modelu."
FOTO VOZU: ZDE
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.