Gary Paffett opět v DTM vyhrál! Jeho poslední vítězství se datovalo do roku 2005, kdy získal titul šampióna. Na Lausitzringu mu k vítězství dopomohla nejlepší strategie.
Brit se rozhodl pro co možná nejpozdější zastávky v boxech. To mu pomohlo dostat se na čelo startovního pole. Jenže ani tehdy neměl vyhráno, protože byl těsně následován kolegou Spenglerem. "Nevím, co bylo na Hockenheimu špatně. Ale teď už bylo vše v pořádku. Speciálně startegie, kterou jsme společně s týmem zvolili, slavila úspěch. Snad to bude skvělá sezona. Už se těším na Norisring," říká Paffett.
"Musím uznat, že letošní C-Klasse je opravdu skvělý stroj. Děkuji týmu za skvělou strategii, kterou jsme připravili," řekl Brit bezprostředně po dojetí závodu. Gary tak po dvou letech strávených v rok starém voze opět dokazuje, že je jedním z nejlepších jezdců ve startovním poli.
Spengler už se těší na Norisring, kde již dvakrát vyhrál
Také Spengler se díky startegii dostal na čelo. Díky ní se například dostal před Mattiase Ekströma, který po celý závod bojoval s Paulem di Restou. "Druhé místo je opravdu skvělé a za osm bodů jsem moc rád. Je to skvělý výsledek, když vezmeme v úvahu, že jsem startoval jako pátý. V závěrečné fázy závodu jsem byl rychlejší než Gary, ale na předjetí to nestačilo. Už se těším na Norisring, kde jsem již dvakrát zvítězil. Letos se o to pokusím znova," říká Spengler
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?