Závodní jezdec nedokáže jen tak sedět, po finále DTM minulou neděli se Mike „Rocky“ Rockenfeller zúčastní se svým krajanem Marco Wernerem finále American Le Mans-Serie v Laguna Seca (v Kalifornii).
Pilot Audi, kterému je 23 let, zastoupí Emanuela v závodním speciálu Audi R10 TDI se startovním číslem 2. Ital po těžké nehodě, kterou prožil v tréninku na malé LeMans, nebude ještě zcela připraven k závodu.
Pro Mika Rockenfellera to bude již druhá zkušenost s tímto 650 koní silným Audi R10 TDI. „Velice se těším,“ říká mladík, který ve své první sezoně v DTM dojel dvakrát na podiu a třikrát bodoval.
„Chci Emanuela kvalitně nahradit, stejně jako se to letos povedlo Lucasi (Luhrovi) na Road Atlant. A chci si užít závod na překrásné trati.“
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.