Po pátku je stav mezi Mercedesem a Audi 1:1

Premat, Alexandre
Premat, Alexandre, foto: dtm.de
iM2 31. srpna 2007 21:51
Sdílej:

NÜRBURGRING - 2. TEST; Ve druhém tréninku na Nürburgringu zaznamenal nejlepší čas Alexandre Prémat. Alexander zajel s rok starým vozem Audi A4 čas 1:24,382, který byl o 0,111 sekundy rychlejší, než čas jeho týmového kolegy Kristensena s letošní specifikací vozu Audi.

Na třetím místě se umístil nejlepší jezdec Mercedesu Jamie Green.Jamie Green zároveň odkroužil nejvíce kol v druhém tréninku. Na dalších pozicích se umístili Bruno Spengler s Mercedesem,Timo Scheider s Audi, a pak už byli piloti Mercedesu Paul di Resta, Mika Häkkinen, Bernd Schneider a Gary Paffett.

Na desátém místě se umístil vedoucí muž šampionátu Ekström, kterému se ani odpoledne příliš nedařilo. Na vítězného Premata ztratil kolem 6 desetin. Překvapením v negativním smyslu je až 14. místo Tomczyka, týmového kolegy Ekströma a průběžně druhého jezdce tabulky.

Jezdci se v pátek potýkali s proměnlivým počasím, když start prvního ranního tréninku musel být odložen o půl hodiny. V druhém tréninku se počasí už umoudřilo a trať byla převážně suchá.

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.