První pohled na nový model i30 odhaluje jeho modernizovaný design. Fotografie verze N Line ukazují výraznější estetické pojetí a ostřejší styl. Světová premiéra nového modelu i30 se uskuteční na Ženevském autosalonu v březnu 2020.
Společnost Hyundai zveřejnila fotografie, umožňující první letmý pohled na nový model i30 před jeho březnovou oficiální světovou premiérou na Ženevském autosalonu 2020. Modernizovaná modelová řada Hyundai i30 zaujme především ještě atraktivnějším a osobitějším vzhledem s ostřejšími rysy a výraznějším charakterem. Nově navrženy byly například nárazníky nebo světlomety LED.
První upoutávkou na modernizovanou modelovou řadu Hyundai i30 jsou fotografie verze N Line, na nichž jsou viditelné některé z nejvýznamnějších nových stylistických prvků. Na snímcích je patrný nově navržený přední nárazník společně s novou maskou chladiče opatřenou modernizovanou síťovou mřížkou. Uvedené změny umocnily šířku a dynamický charakter nového modelu i30. Tyto prvky jsou doplněny novými světlomety LED s integrovanými světly pro denní svícení ve tvaru písmene V. Vůz díky tomu zanechá už na první pohled ještě silnější dojem.
V nadcházejících týdnech budou zveřejněny další fotografie, na nichž budou zřetelné i ostatní výjimečné stylistické prvky nového modelu i30. Mezi ně patří například nový zadní nárazník, zadní svítilny a nově navržená kola z lehké slitiny s ráfky průměru 16, 17 nebo 18 palců. Vylepšen byl rovněž design interiéru. Mezi modernizovanými prvky vnitřní výbavy nalezneme mimo jiné nový digitální panel přístrojů nebo větší displej s úhlopříčkou 10,25 palce.
Hyundai uvede v rámci nové modelové řady i30 na trh také verzi N Line na základě oblíbené karosářské varianty i30 Kombi. Poprvé tak bude sportovní úroveň výbavy nabízena pro všechny karosářské verze modelu i30.
Nový model i30 bude představen na Ženevském autosalonu v březnu 2020. Podrobnější informace budou zveřejněny v blízké budoucnosti.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?