Porsche rozšiřuje modelem 911 Carrera* svůj modelový program osmé generace. Nový sportovní vůz jde na start jako Coupé a Cabriolet a jeho 3litrový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválcový motor „boxer“ podává výkon 283 kW (385 k). Carrera vstupuje do rodiny 911...
... a přesvědčí o 11 kW (15 k) vyšším výkonem než její předchůdce. Prémiovou standardní výbavu sdílí téměř v nezměněné podobě s modelem 911 Carrera S.
Samozřejmostí je kvalitní interiér s dotykovou 10,9palcovou obrazovkou, rozsáhlé funkce konektivity a také inovativní asistenční systémy, jako je Porsche Wet Mode pro ještě bezpečnější jízdní vlastnosti na mokré vozovce. Model 911 Carrera se liší méně dimenzovanými koly a brzdami a také samostatnými koncovkami výfukového systému.
Rodina 911 vítá nového člena osmé generaceMotor, podvozek i brzdy jsou stejně jako u modelu Carrera S dimenzovány na exkluzivní sportovní charakter. 3litrový šestiválcový motor „boxer“ modelu 911 Carrera generuje výkon přes menší průměr kol z turbín a kompresorů nových turbodmychadel. Přenos síly přebírá osmistupňová automatická dvouspojková převodovka PDK. To umožňuje vozu 911 Carrera Coupé zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a dosáhnout nejvyšší rychlosti 293 km/h. S příplatkovou sadou Sport Chrono se zrychlení zkrátí ještě o 0,2 sekundy. Korelovaná hodnota spotřeby paliva podle NEDC činí u modelu Coupé 9,0 l/100 km, u Cabrioletu pak 9,2 l/100 km.
Dynamické jízdní nastavení zahrnuje na přední nápravě pneumatiky 235/40 ZR na 19palcových kolech z lehkých slitin. Ve smíšeném obutí jsou na zadní nápravě 20palcová kola s pneumatikami 295/35 ZR. O brzdný výkon se na obou nápravách starají 330milimetrové brzdové kotouče s černými, pevnými čtyřpístkovými třmeny Monoblock.
911 Carrera Coupé začíná v Německu na ceně 104 655 Eur a 911 Carrera Cabriolet na ceně 118 935 Eur – v obou případech vč. DPH a včetně výbavy specifické pro danou zem. Nové modely je možné objednávat ihned. Verze s pohonem všech kol bude následovat v nejbližší době.
*911 Carrera: Kombinovaná spotřeba paliva 9,0-9,2 l/100 km, emise CO2 206-210 g/km
Po delší době se do našeho testu dostala čtvrtá generace Škody Octavia v oblíbené konfiguraci s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 110 kW a automatickou převodovkou DSG. Oproti verzi před modernizací přináší osvěžený design, nové motorizace, lepší infotainment a pár dalších detailů. Je dieselová verze optimální volbou nebo má smysl sáhnout spíše po levnější benzínové variantě 1.5 eTSI s totožným výkonem?
Audi A6 e-tron, čistě elektrická verze, byla loni v létě jedním z nových přírůstků do portfolia, ale to neznamená konec spalovacích motorů. K elektrické variantě se nyní připojuje nový model A6 Avant, který stále využívá tradiční naftové a benzínové motory. I když je vybaven mild-hybridním systémem, stále patří k nejtradičnějším pohonům, které si můžete pořídit v segmentu prémiových vozů.
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?