Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní koncept potěší sportovce i dobrodruhy

Antonín Marek / AutoRoad.cz, 8. března 2019, 13:40 Google+

Společnost Mitsubishi Motors Corporation na 89. ročníku mezinárodního ženevského autosalonu představuje ve světové premiéře novou generaci SUV-crossoveru s označením Mitsubishi Engelberg Tourer. Mitsubishi dále na svém stánku představí praktické využití systému Dendo Drive House (DDH) – nového energetického ekosystému, jehož majitelé mohou automaticky vyrábět, ukládat a sdílet elektřinu mezi vozidlem a domácností, a tak ještě zvýšit užitnou hodnotu svého elektromobilu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mitsubishi Engelberg Tourer

Mitsubishi Engelberg Tourer | foto: Mitsubishi Motors

Sdílejte článek

Mitsubishi Engelberg Tourer

Koncepční model

Engelberg je proslulé lyžařské středisko v centrálním regionu Švýcarska, nabízející úžasné panoramatické výhledy; středisko je známé svými skvěle upravenými sjezdovkami, stejně tak jako možnostmi náročných freestylových sjezdů mimo tratě pro vyznavače lyžování či snowboardingu.

Mitsubishi Engelberg Tourer je plug-in hybridní elektromobil (PHEV) s pohonem všech kol ‚Twin Motor 4WD‘. Jak název Engelberg Tourer naznačuje, vůz nabízí skvělé jízdní schopnosti, umožňující vyrazit na cestu za jakýchkoli klimatických podmínek a  zdolávat s jistotou všechny povrchy. Uvedené vlastnosti spojuje s dlouhým dojezdem, který je pro pohon PHEV charakteristický, a dovoluje tak vydat se mimo města do míst bez dobíjecí infrastruktury. Díky skvěle řešenému uspořádání kombinuje prostor pro posádku s nejrůznějšími odkládacími místy pro příjemné cestování rodiny či přátel až do cílové lokality. V samotném řidiči i zbytku posádky probouzí zvědavost a touhu po dobrodružství s chutí jet ještě dál a prozkoumat něco, co dosud nikdy nezakusili.

Design

Mitsubishi Engelberg Tourer byl navržen jako elegantní, vysoce funkční a všestranně praktické SUV / crossover. Do designu chtělo Mitsubishi promítnout co nejvíce typických rysů Mitsubishi. Typ karoserie má vyjadřovat výkon a spolehlivost, dovolující vozu zdolat jakoukoli cestu. Interiér nabízí velkorysý prostor, umožňující cestujícím užít si cestu v pohodlí, a zároveň zprostředkuje úroveň kvality a funkčnosti s mimořádnou péčí o každý detail. Z vlastností stvrzujících kvality SUV pro aktivní životní styl jmenujme mlhová světla zabudovaná do střešního boxu s automatickým otevíráním a zavíráním, resp. ochranné kryty pod předním i zadním nárazníkem.

Palubní technologie

Engelberg Tourer využívá systém pohonu ‚Twin Motor PHEV‘, pečlivě odladěný a vyzkoušený v modelu Outlander PHEV. S využitím technologie elektrifikace příští generace a řízení pohonu všech kol jej Mitsubishi dále posunulo do podoby ještě atraktivnějšího systému pohonu vozidla. Spojení systému PHEV s technologiemi palubní konektivity navíc znamená, že Engelberg Tourer lze s větší jistotou používat za každého počasí i na cestách všeho druhu.

Systém PHEV

 • Mitsubishi Engelberg Tourer využívá systém pohonu PHEV, který přísluší nejvýše postavenému SUV-crossoveru příští generace. Pod podlahou mezi nápravami se nachází baterie soustavy pohonu s vysokou kapacitou. Využívá systém pohonu Twin Motor, jenž zahrnuje vysoce výkonné a hospodárné elektromotory vpředu i vzadu, ale současně zachovává velkorysou kabinu umožňující zástavbu tří řady sedadel.
 • Pro pohon PHEV byl navržen benzínový motor 2,4 litru. V režimu sériového hybridu pak spalovací motor plní funkci vysoce výkonného generátoru energie, dosahujícího vysokého stupně rekuperace, přičemž velký zdvihový objem zaručuje tišší chod a nižší spotřebu paliva. Kromě vyšší efektivity samotné soustavy PHEV pak Engelberg Tourer využívá pečlivě odladěné technologie ke snížení spotřeby paliva, jako je např. aktivní zavírání lamel před chladičem ke snížení aerodynamického odporu.
 • Mitsubishi Engelberg Tourer vykazuje dojezd čistě na elektřinu přes 70 km (podle metodiky WLTP) a při plně nabité baterii a s plnou nádrží paliva nabídne celkový dojezd přes 700 km (podle WLTP). To znamená, že celá posádka si může hladkou, suverénní a tichou jízdu, typickou pro elektromobily, užívat na ještě delších cestách.

Soustava pohonu 4WD

 • Mitsubishi Engelberg Tourer využívá systém stálého pohonu všech kol ‚Twin Motor 4WD‘ od MMC s vysoce výkonnými a účinnými elektromotory, které pohánějí obě nápravy; s uplatněním know-how získaného při vývoji vozů řady Lancer Evolution také využívá technologii aktivní kontroly stáčení kolem svislé osy k optimálnímu rozdělování hnacího momentu mezi přední kola. Uvedené komponenty se využívají společně s integrovaným systémem pohonu všech kol S-AWC, který přináší zásadní zlepšení dynamických schopností vozidla – akcelerace, zatáčení, brzdění – souhrnným řízením brzdné síly na jednotlivých kolech (systém ABS) a výkonu předních i zadních elektromotorů (aktivní řízení stability, systém.
 • Hnací ústrojí Twin Motor 4WD zajišťuje mimořádně agilní rozdělování hnacího momentu mezi obě nápravy a vyznačuje se i suverénním zátahem, typickým pro elektrický pohon s maximem točivého momentu dostupným již od nulových otáček. Systém rozdělování točivého momentu mezi přední kola zlepšuje jízdní schopnosti, kdy zaručuje pohotovou a příjemnou ovladatelnost, která je u vozů této velikosti nevídaná. Současně zvyšuje stabilitu díky potlačování prokluzu kol na neupravených nebo zasněžených cestách ve snaze vždy přenášet na povrch vozovky maximální hnací sílu.

Systém ‚Connected Car‘

 • Když řidič do palubní navigace zadá cíl cesty, systém ‚Connected Car‘ s využitím informací o počasí, teplotě, místopisu, dopravě a stavu povrchu zvolí optimální jízdní režim a uzpůsobí rozdělování točivého momentu prostřednictvím systému energetického managementu baterie soustavy pohonu a systému S-AWC. Výsledkem je bezpečná a pohodlná jízda i nižší spotřeba paliva.
 • Mitsubishi Engelberg Tourer využívá pohon pomocí elektromotorů k suverénní jízdě a dosažení příkladně nízké spotřeby. Díky svým zcela intuitivním jízdním schopnostem a pohonu všech kol pro mimořádnou stabilitu umožňuje řidiči bezpečně a sebejistě zrychlovat, projíždět zatáčkami i brzdit přesně v zamýšlené trajektorii jízdy a za všech klimatických podmínek a na každém povrchu.

zdroj: youtube.com

Systém DENDO Drive House

DENDO Drive House (DDH) je stavebnicový systém určený pro domácnosti, zahrnující elektromobil / plug-in hybridní vůz, obousměrnou nabíječku, fotovoltaické panely a záložní baterii pro domácnost. Jedná se o službu nabízenou formou uceleného řešení u prodejců Mitsubishi a spojující prodej, instalaci a poprodejní údržbu*4 všech systémových komponent. Pomocí uvedeného řešení si zákazníci mohou nabíjet svůj elektromobil / plug-in hybrid přímo doma s využitím energie vyrobené ze slunce, nebo naopak dodávat elektřinu z baterie vozidla pro potřeby domácnosti. DDH přináší zákazníkům výhody ve formě nižších účtů za elektřinu a zajištění nouzového zdroje napájení.

Výhody systému DENDO Drive House (DDH)

 • Systém DDH přináší výrazné úspory nákladů. Zákazníci mohou snížit náklady na palivo využíváním fotovoltaických panelů k výrobě elektřiny během dne pro nabíjení elektromobilu / plug-in hybridu a ukládání do domácí baterie, zatímco v noci mohou omezit náklady na spotřebovanou elektřinu používáním obousměrné nabíječky k dodávkám energie z elektromobilu / plug-in hybridu pro potřeby domácnosti.
 • Zákazník může přispět k rozvoji společnosti s nižší uhlíkovou stopou využíváním energie produkované fotovoltaickými panely k napájení domácích spotřebičů nebo zajištění energie k provozování elektromobilu / plug-in hybridu.
img-responsive

Mitsubishi Engelberg Tourer | foto: Mitsubishi Motors

 • Systém DDH slouží jako nouzový zdroj napájení, který může dodávat elektřinu z elektromobilu / plug-in hybridu nebo záložní baterie pro potřeby napájení domácích spotřebičů.
 • Systém DDH se nabízí jako ucelený balíček u prodejců Mitsubishi, což zákazníkům usnadňuje nákup všech potřebných komponent.

Mitsubishi Motors prostřednictvím elektrifikace vozidel usiluje o obohacování života zákazníků a zvyšování jejich pohodlí. Elektromobily na cestách vždy věrně reagují na záměry řidiče. Po zaparkování se mění v partnera, na nějž je spolehnutí. Systém DDH je řešením, které dodává elektrifikaci vozidel nový rozměr.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Mitsubishi Engelberg Tourer: Hybridní koncept potěší sportovce i dobrodruhy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Volvo XC40

Volvo ještě bezpečnější! Těžko ale říci, komu udělá nová změna radost

Ford dal svým designérům nástroj, jenž umožňuje ihned prohlížet návrhy interiéru z jakéhokoliv místa

ZE ZÁKULISÍ. Úžasný nástroj pro designéry Fordu

Akumulátorový systém Volkswagenu v modulární platformě MEB pro elektromobily

Klíčový AKUMULÁTOROVÝ SYSTÉM. Jak funguje?

Lexus představil první bateriový elektromobil UX 300e

BOOM ELEKTROMOBILŮ? Registrace ukazují skutečnost a ministerstvo připravuje DOTACE

Jetta

JETTA, levná značka Volkswagenu. Jak se jí daří prodávat a co bude dál?

Nový Ford Kuga

JAK DOPADLO? Nové SUV Ford Kuga na testech bezpečnosti Euro NCAP

Německá prokuratura prohledala sídlo Volkswagenu

Volkswagen MÁ PROBLÉMY! Prokuratura OBSADILA sídlo značky

Hyundai Nexo FCV

Nový rekord v dojezdu sériových vodíkových automobilů

Německý autoservis narazil na spoustu problémů při opravě zadního nárazníku Tesly Model S

Banální oprava Tesly? Netušíte, co vás čeká a kolik to bude stát

Mitsubishi Eclipse Cross

Test: Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Turbo CVT 4WD, crossover nejen do města

reklama

Doporučujeme

Top Gear uspořádal zřejmě nejděsivější závod ve své historii

Top Gear uspořádal nejděsivější závod ve sprintu. LeBlanc v něm málem sestřelil…

Čtěte dále

Nejčtenější články

 1. Odklon od elektromobility? Německo připravuje investici do jiného zdroje

 2. Volkswagen MÁ PROBLÉMY! Prokuratura OBSADILA sídlo značky

 3. Volvo ještě bezpečnější! Těžko ale říci, komu udělá nová změna radost

 4. Test: Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Turbo CVT 4WD, crossover nejen do města

 5. Banální oprava Tesly? Netušíte, co vás čeká a kolik to bude stát

 6. BOOM ELEKTROMOBILŮ? Registrace ukazují skutečnost a ministerstvo připravuje DOTACE

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud