Škoda opět experimentuje se světly. Za první skicy modelu Kamiq dáváme výbornou

První skici nového městského SUV Škoda Kamiq
První skici nového městského SUV Škoda Kamiq, foto: Škoda Auto
Antonín Marek , AutoRoad.cz 30. ledna 2019 08:16 | akt. 30. ledna 2019 08:28
Sdílej:

Dvě exkluzivní designové skici poprvé ukazují design nového modelu Škoda Kamiq. Městské SUV svým robustním vzhledem dále rozvíjí úspěšný designový jazyk vozů SUV značky Škoda a rozšiřuje jej o nové prvky. Mezi ně patří dělené přední světlomety se světly pro denní svícení nad hlavními světlomety, které jsou ve voze značky Škoda použity vůbec poprvé.

Široká a svislá maska chladiče dodává přední části městského SUV Škoda Kamiq robustní a sebevědomý vzhled. Masku vyplňují zdvojená žebra – typický prvek designového jazyka SUV. Kapota motoru navazuje na příď charakteristickou linií, která se také opakuje na všech současných SUV značky. Výrazná linie Tornádo na bocích vůz opticky prodlužuje a dokonale ladí s dynamickou siluetou střechy. Offroadový charakter vozu zvýrazňuje robustní přední spoiler stříbrné barvy.

Nejvýraznějším prvkem na přídi vozu jsou nově uspořádané a ve voze značky ŠKODA poprvé použité dělené LEDsvětlomety, u kterých jsou proužky světel pro denní svícení umístěny nad hlavními světlomety. Kromě toho má Kamiq, jako první vůz značky ŠKODA, dynamické ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu. Hodnotný vzhled vozu posiluje krystalická struktura světlometů a světelné LED-zdroje.

Vedoucí oddělení Škoda Design, Oliver Stefani, říká: „U našeho nového městského SUV Kamiq jsme zcela nově uspořádali světlomety. Dělené světlomety se světlem pro denní svícení nad hlavními světlomety, které se ve voze značky ŠKODA objeví poprvé, propůjčují modelu Kamiq svébytný vzhled a představují další interpretaci úspěšného designového jazyka našich SUV.“

Vyvážené proporce a nadčasový design

Vysoká a masivně působící kapota motoru je důležitou součástí boční linie vozu. Robustní vzhled modelu Škoda Kamiq posiluje zvýšená světlá výška, velká kola a difuzor. Vůz působí dynamickým a sportovním dojmem díky vyváženým proporcím, čistým plochám a modernímu a zároveň nadčasovému designu. Nápadná a jasně vykreslená záď ukazuje novou interpretaci pro značku Škoda typického tvaru koncových světel ve tvaru písmene C a krystalické tvary, podobné těm na předních světlometech. Jako první SUV značky Škoda v Evropě má nový crossover na pátýchdveřích namísto známého loga značky nápis Škoda.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kamiq se bude konat od 5. do 17. března 2019 na autosalonu v Ženevě.

Stalo se
Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?