Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes oznámila světovou premiéru nového pick-upu L200, která se uskuteční v Bangkoku. Nové Mitsubishi L200 je nejnovější verzí modelu, který letos slaví již 40. narozeniny a vyrábí se v závodu Laem Chabang Plant pod taktovkou firmy Mitsubishi Motors (Thailand) Co. Ltd. (MMTh).
Osamu Masuko, generální ředitel Mitsubishi Motors, při příležitosti světové premiéry uvedl: „Nová L200 je jedním z našich nejdůležitějších globálních strategických modelů. Jeho úspěch pomůže zesílit trend udržitelného růstu naší společnosti. Nový model přináší vylepšení po stránkách odolnosti, spolehlivosti a pohodlí, kdy staví na více než 40 letech zkušeností od doby uvedení této řady.
Jsem si zcela jist, že nová L200 naplní různorodé potřeby a přání našich zákazníků po celém světě.“
Přehled
Nová L200 byla vyvinuta tak, aby naplnila význam sloganu ‚Engineered Beyond Tough‘. Z prvků přispívajících k výrazně vyšší konkurenceschopnosti tohoto modelu jmenujme: celkové stylistické ztvárnění, jehož součástí je i nejnovější varianta koncepce čelní partie ‚Dynamic Shield‘; zdokonalený systém pohonu 4WD, který znamená lepší schopnosti v terénu, a dále nejnovější prvky aktivní bezpečnosti a systémy na podporu řízení. Nový model tak celkově přináší významné zlepšení odolnosti a spolehlivosti, požadované profesionálními uživateli, stejně tak jako pohodlí a jízdních vlastností v souladu s požadavky soukromých zájemců.
Interiér
Přepracovaný interiér Mitsubishi L200 jasně vyjadřuje moderní a robustní atmosféru. K dojmu vysoké kvality přispívají materiály měkké na dotek a prošívání v oblasti středové konzoly, loketních opěrek a parkovací brzdy.
Systém pohonu 4WD pro lepší jízdní schopnosti v jakémkoli terénu
Nová L200 v provedení 4WD je vybavena buďto systémem Super-Select 4WD, jenž zajišťuje optimální držení stopy a jízdní chování na libovolném povrchu, nebo systémem pohonu Easy-Select 4WD, který zjednodušuje přepínání mezi jízdními režimy v závislosti na povrchu vozovky. Kromě nových jízdních režimů přinášejí oba systémy pohonu 4WD vylepšené schopnosti v terénu.
Nový režim Off-road
Systém Super-Select i systém Easy-Select 4WD používá nový režim ‚Off-road‘ s nastavením GRAVEL (štěrk), MUD/SNOW (bahno/sníh), SAND (písek) a ROCK (kameny). Navolením režimu Off-road se zajišťuje integrované řízení výkonu motoru, převodovky a brzdění s cílem regulovat míru prokluzu kol, a tak co nejvíce zlepšit schopnosti v terénu a vyproštění vlastními silami v bahně či sněhu.
Model L200 je globálním strategickým modelem, jenž se po uvedení na thajský trh objeví i na dalších trzích regionu ASEAN, stejně tak jako v zemích Oceánie, Středního východu, Afriky a Latinské Ameriky. V budoucnu se bude tento model prodávat přibližně ve 150 zemích po celém světě. MMC plánuje tento fiskální rok prodat cca 180 tisíc těchto vozidel (v novém i stávajícím provedení).
Evropské specifikace nové L200 budou k dispozici blíže k uvedení modelu na evropském trhu – v průběhu léta 2019.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.