Automobilka Volvo po letech vzdorování nasedá na populární vlnu downsizingu a poprvé ve své 91-leté historii představí tříválcový motor. Jednotka o objemu 1.5 litru bude součástí plug-in hybridního pohonného systému a zákazníci si ji budou moci objednat pod kapotu modelu XC40.
Motor s přímým vstřikováním benzínu, který nese označení T3, si automobilka vyvinula sama a vyrábět ho bude na stejné výrobní lince, jako ostatní čtyřválcové benzínové a dieselové jednotky. Narozdíl od nich se však zájemci budou muset smířit prozatím jen s manuální šestistupňovou převodovkou.
V této konfiguraci vyjde XC40 T3 ve Velké Británii na cenu od 27 905 liber, tedy od cca 797 000 Kč. Pokud si ale zákazníci budou chtít počkat do roku 2019, budou si moci připlatit i za osmirychlostní automatickou převodovku.
Zájemci o XC40 si na českém trhu mohou vybrat zatím ze dvou výbav: Momentum od 1 066 000 Kč a R-design od 1 170 000 Kč. K dispozici jsou jim pak dvě pohonné jednotky, benzínová T5 AWD Drive-E o výkonu 247 koní a naftová D4 AWD Drive-E o výkonu 190 koní.
Brzy by však mělo dojít k rozšíření nabídky ještě o naftový motor D3 o výkonu 150 koní a benzínový motor o výkonu T4 190 koní. Kromě toho by měl přibýt i luxusní stupeň výbavy Inscription , který nabídne větší kola, chromové detaily, speciální barvy exteriéru a řadu dalších novinek.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?