Jen pár dnů před plánovanou premiérou na autosalonu ve Frankfurtu představil Seat exkluzivní edici ostrého modelu Seat Leon Cupra R, který vznikne pouze v 799 kusech a řidičům nabídne výkon přesahující hranici 300 koní.
Nový Seat Leonu Cupra R se stane nejvýkonnějším silničním automobilem značky. Jeho motor nabídne ve spojení s manuální šestistupňovou převodovkou výkon 310 koní a ve spojení s automatickou převodovkou DSG 300 koní. Všechen výkon bude směřován pouze na pření nápravu.
Kromě vysokého výkonu ale nabídne nový Leon Cupra i vysokou exkluzivitu - to štěstí z jeho vlastnictví totiž bude moci pocítit pouze 799 zákazníků, neboť výroba bude limitována právě na takový počet strojů.
Každý z nich se přitom bude moci pochlubit řadou úprav a prémiových prvků výbavy, které by měli zajistit skvělé zážitky z jízdy. Chybět tak nebude adaptivní podvozek DCC, brzdy Brembo, nový výfukový systém nebo upravený odklon kol na přední nápravě.
Úpravy se ale nevyhnuly ani vzhledu. Leon Cupra tak nabídne výrazně upravené blatníky s přívody vzduchu, přední i zadní nárazníky s detaily vyhotovenými z karbonu nebo decentní křídlo nad pátými dveřmi. Na výběr bude ze tří barev: Midnight Black (půlnoční černá), Pyrenees Grey (Pyrenejská šedá) a Matte Grey (matně šedá).
Některé detaily vozu, jako například zrcátka, disky kol nebo rámečky v nárazníku, budou lakovány do odstínu mědi. Měď a karbon se pak objeví i v interiéru, kde se řidič mimo jiné může těšit i na volant a řadící páku očalouněné Alcantarou.
Zahájení prodeje vozu Seat Leon Cupra R se očekává ještě před koncem tohoto roku.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.