Brutal S1 není žádným novým luxusním GT, které by nabídlo velký výkon, luxusní výbavu a a sloní váhu. Tohle autíčko se vrací zpátky ke kořenům sportovní jízdy, při které vám zprostředkuje ty nejintenzivnější zážitky.
Po mnoha letech vývoje a ladění jsme se konečně dočkali čistokrevného sportovního vozu S1 z dílny Slovenské společnosti Brutal, který je nekompromisním ztvárněním závodního vozu v silničním provedení.Díky nízké váze dosahující maximálně 880 kg a motoru ze Subaru Impreza STI o výkonu až 300 koní bude s tímto vozem radost jezdit.
Pokud si ale potrpíte na luxus v podobě elektrických okének, posilovače řízení, klimatizace nebo systémů jako ABS, ASR nebo ESP, Brutal S1 nebude nic pro vás. Během stavby vozu byl totiž kladen důraz na co nejnižší možnou hmotnost, proto zde nenajdete žádnou zbytečnou. Dokonce i bílý lak byl nanášen v extrémně tenké vrstvě.
Pokud vás zajímá konstrukce a bezpečnost, vývojáři se chlubí lepší pasivní bezpečností, než nabídnou pasivní vozy. Sedadla jsou skořepinová, konstrukce je tvořena rámem z bezešvých trubek a vyztužena kompozitními panely. Samotná karoserie je vyrobena z kompozitních materiálů, které pohlcují energii nárazu.
Brutal nebude vyráběn sériově, ale pouze na objednávku ve třech variantách 1. varianta bude klasický silniční Brutal s motorem z Imprezy STI o výkonu 240-300 koní. 2. varianta R1 bude čistokrevný závodní stroj s možností ladění podvozku i motoru, který nabídne až 500 koní. 3 varianta P1 bude platforma se základní elektronikou, ale bez motoru. Platforma ale umožní zástavbu motoru až o výkonu 600 koní - její dostavba ale bude vyžadovat jistou dávku znalostí, zkušeností a financí.
Brutal zatím existuje pouze ve fázi prototypu, společnost už se ale chlubí zájmem ze strany potencionálních zákazníků. Pokud se bude vše dobře vyvíjet, mohlo by z dílny každý rok vyjet až 60 vozidel, které sice neoplývají extra komfortem nebo krásou, zato nabídnou s každou jízdou nový zážitek a pocit jízdy se závodním strojem.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.