Toyotu Supra zná snad každý, stejně tak její třílitrový šestiválec 2JZ. Totéž ale můžeme říct o BMW M5 E39 s atmosférickým pětilitrovým osmiválcem. Když tato dvě auta dáte dohromady a přidáte přeplňování turbodmychadlem, zaručeně se setkáte s usedavým pláčem několika nadšenců. Ale také úsměvem majitele, který si říká Cleve. Šílená M5 má totiž 588 kW (800 k), při použití jiného paliva a po několika úpravách ale může tato hodnota narůst na 883 kW (1200 k)! A to už je stádo. Vlastník kromě motoru přidal i široký bodykit z oceli a pneumatiky s rozměrem 335/30 na všechna kola. Jak takové monstrum vypadá a jezdí najdete na videu.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?