Britská automobilka Jaguar a její speciální divize SVO chystá hodně ostrou novinku. Ta bude stát na základech modelu F-Type.
S informací přišli některé zahraniční zdroje a podle dostupných zpráv budou postaveny tři exempláře. Každý kousek pak půjde do vlastnictví jednoho z majitelů závodních stájí, takže specialitu s kočkou ve znaku na běžné silnici určitě nepotkáme.
Důležitou zprávou je fakt, že auta se budou účastnit evropské série GT4. Vývoj okruhových Jaguarů F-Type bude mít na starosti Graham Humprey, který má bohatí zkušenosti ze staveb a úprav speciálů značky BMW V12 LMR a Bentley GT3.
O dost zajímavější pak bude pohled na nafouklý okruhový F-Type. Určitě se dá očekávat dravý vzhled, šílený zvukový doprovod a doufejme, že jeho majitelé využijí jeho jízdních schopností do maxima. Zatím se ale neví, co bude vůz pohánět. V úvahu přichází buďto šesti nebo osmiválec.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.