Maserati chystá pro příští rok velkou modernizaci. Který model ji dostane?

Maserati Ghibli pro rok 2017
Maserati Ghibli pro rok 2017, foto: Maserati
ar5 2. února 2017 17:35
Sdílej:

Ačkoliv je to sotva pár týdnů, co Maserati Ghibli dostalo facelift, už nyní se hovoří o dalším. Ten bude mnohem větší a poznat bude hlavně podle nové přídě.

Vše stojí na informaci od britského magazínu Autocar. Podle něj se změní exteriér i interiér a hlavní inspirací bude model Quattroporte. Právě se nedávno ukázal s novými změnami a v jeho stopách půjde i Ghibli. Bude zajímavé sledovat, jak si povede italský konkurent nového pětkového BMW.

Krom vzhledu se změní také kabina a bezpečnost. Tyhle dva prvky musí Maserati vylepšit, což se týká taktéž již trošku zastaralého infotainmentu. Omlazené Ghibli přijde hned ve dvou výbavách. První bude na luxus zaměřené GranLusso, zájemce o dynamičnost naopak potěší sportovní GranSport. Nic jiného od roku 2018 nekoupíte.

Jediné co zůstane při starém, jsou motory. Pro rok 2017 totiž Ghibli dostalo přeladěný 3,0litrový twin-turbo šestiválec. Ten nyní produkuje o 20 koní více než dříve, takže celkový součet činí 350 koňských sil. Ty jsou podpořeny točivým momentem 500 Nm při 4500 otáčkách za minutu. 

Co se týče naftové verze, tam se Ghibli bude i nadále držet 3,0litrového turbodieselu se šesti válci. V nabídce je provedení s výkonem 250 nebo 275 koní. Na samém vrcholu nabídky jsou verze s přívlastkem S a S Q4 o výkonu 410 koní a točivém momentu 550 Nm.

Stalo se
Testy aut
Hyundai Inster

Hyundai Inster - nejlepší elektromobil do města?

Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?

Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.