Co má nová verze Audi TT společného s Octavií Scout?

Audi TT (2016)
Audi TT (2016), foto: Audi
ar5 9. prosince 2016 08:40
Sdílej:

Ne, nezbláznili jsme se. Nová verze Audi TT současné generace se totiž přiblížila české Škodě Octavia Scout s naftovým motorem. Jak je to možné?

Odpovědí je dvoulitrový turbodiesel o výkonu 184 koní, jenž je spojen s pohonem všech kol quattro. Přesně tuhle kombinaci můžete zakoupit také u české Škody Auto, pro model Octavia Combi a Scout. Dalšími verzemi je RS 4x4 a u sesterského Volkswagenu se jednotka pojí s modelem Golf GTD a Alltrack.

V hlavní roli u pohonu všech kol hraje mezinápravová spojka Haldex páté generace. Ta si musí poradit s točivým momentem 380 Nm v 1750-3250 ot./min, přičemž zrychlení z nuly na stovku činí u dvoulitrového TT 2.0 TDI 6,7 sekundy. Nejvyšší maximální rychlost činí 234 km/h, přičemž otevřená verze ve sprintu na stovku ztrácí tři desetiny sekundy a 4 km/h na maximálce.

Pokud vás nová dvoulitrová Audi TT zaujala, rovnou si ji můžete objednat. Výrobce prozradil ceník, který na domácím trhu v Německu začíná na 41 250 eur. Otevřený roadster je o 2400 eur dražší, přičemž první vyrobené exempláře dorazí ke svým majitelům v lednu příštího roku.

Témata:
Stalo se
Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.

Novinky ze světa EV
Xiaomi YU7

Xiaomi YU7 vypadá jako Ferrari, ujede přes 800 km a chce zničit "bestseller" Tesla Model Y

Čínská technologická značka Xiaomi oficiálně představila svůj druhý elektromobil – sportovní SUV YU7. S dojezdem přes 830 kilometrů, výkonem až 681 koní a vzhledem evokujícím Ferrari Purosangue má YU7 ambici stát se vážnou konkurencí Tesly Model Y – alespoň na domácím trhu.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Toyota RAV4 (2026): Chytřejší hybrid, až 100 km na elektřinu a technologie budoucnosti

Toyota odhalila šestou generaci svého úspěšného SUV RAV4. Vizuálně navazuje na dosavadní model, ale uvnitř přináší výrazné technologické novinky. Hybrid i plug-in hybrid slibují vyšší výkon, inteligentní využití energie podle trasy v navigaci a posun k softwarově definovanému vozu.