Když v roce 1974 přišla první generace VW Golf, asi nikdo netušil, jak moc bude tenhle malý hatchback úspěšný. Po 40 letech tady máme sedmou generaci a letos začátkem listopadu přijde její podstatný facelift.
O chystaném faceliftovaném Golfu víme zatím jen to, že změn bude opravdu hodně. Kromě lepší výbavy, jako je digitální přístrojový štít (poprvé se ukázal v Passatu) přijde i velký dotykový displej informačního systému spolu s menším displejem pro ovládání klimatizace.
Co se týče digitálních obrazovek, přístrojová deska bude měřit 12,3 palce, obrazovka informačního systému nabídne uhlopříčku 12,8 palce, zatímco druhá obrazovka dostane velikost 8 palců. Pod kapotu vozu se dostane benzinový litrový tříválec a také nový motor 1.5 TSI,
Ten bude dostupný ve dvou výkonových variantách - 96 a 110 kW. A jak vlastně bude vypadat výrazně omlazený Golf VII? Podle dovasadních zpráv se změny dotknou designu nárazníků a grafiky předních světlometů. Do nabídky se přidají i nové odstíny karoserie a designy litých kol.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.