Mercedes-Maybach chystá opulentní kupé, jeho délka bere dech

Mercedes-Maybach plánuje koncept obrovského kupé.
Mercedes-Maybach plánuje koncept obrovského kupé., foto: Mercedes-Maybach
ar6 10. srpna 2016 21:35 | akt. 14. srpna 2016 19:11
Sdílej:

Jméno Maybach se na automobilovou mapu vrátilo teprve loni, navíc už ne jako samostatná automobilka, ale nejluxusnější verze Mercedesu třídy S. Že to ale trojcípá hvězda se slavným jménem myslí vážně má dokázat nový koncept velkého kupé, jehož teaser dnes ve Stuttgartu uvolnili.

Maybach Exelero, dvanáct let starý koncept velkého supersportovního kupé máme asi všichni ještě v živé paměti. Dílem proto, že auto s dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem o výkonu 522 kW (710 k) bylo skutečně monumentální, dílem ale také proto, že se objevilo v jednom z dílů německého seriálu Kobra 11, který má i u nás velkou popularitu. Tak právě toto auto podle prvního teaseru nový koncept připomíná.

Mercedes k vozu příliš neuvedl, na jinak poměrně tmavé fotografii je ale vidět kupé s délkou necelých 6 metrů, hodně dlouhou kapotou a elegantně se svažující linií střechy. Druhý zveřejněný snímek ukazuje úzká přední LED světla a Velkou chromovanou masku chladiče. Zadní sloupek pak zdobí logo Maybach, odtud je tedy jasné, že vůz ponese označení Mercedes-Maybach.

Vzhledem k velikosti i faktu, že samotný Mercedes-Maybach S 600 váží přes 2,3 tuny, se dá očekávat, že novinka bude ještě o něco těžší. Nic menšího než dvakrát přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec se asi čekat nedá. Nebo nás Němci překvapí nějakou šíleností ve stylu šestnáctiválce Bugatti? Ostatně, hypersport s výkonem 956 kW (1300 k) plánuje trojcípá hvězda na nepříliš vzdálenou budoucnost. Na tohoto „drobečka“ tak dlouho čekat nebudeme, odhalí se totiž již 19. srpna na přehlídce v Pebble Beach. Mělo by jít zatím o koncept bez přímé vazby na sériový model. Nikdy ale neříkej nikdy.

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?