Nový Hyundai i30 se začíná odhalovat, předchůdce už nekoupíte

Nová generace Hyundaie i30 se začíná odhalovat.
Nová generace Hyundaie i30 se začíná odhalovat., foto: Hyundai
ar6 10. srpna 2016 13:30
Sdílej:

Nižší střední třída zažívá v posledních měsících silná zemětřesení. Opel i Renault představily nové generace svých kompaktů, Volkswagen pro změnu chystá omlazovací kúru pro Golf. Pozadu tak logicky nechce zůstat ani hladový tygr z Koreje, který už v Paříži ukáže novou i30.

Ačkoliv byla druhá generace Hyundaie i30 designově kontroverzní a reklamní spoty v České republice byly s narážkami na Škodu Octavia vyloženě trapné, zákazníci si ji oblíbili. Jenom v červenci si jihokorejský kompakt připsal s 673 prodanými auty druhé místo ve své třídě. Novinka, která bude opět vyráběna v Nošovicích, je tak pro Hyundai enormně důležitá. Její premiéra je naplánována na pařížský autosalon, virtuálně se ale představí již 7. září. Jako takový předkrm nabízí automobilka několik teaserů.

Z nich jde vyčíst docela hodně o podobě budoucí velké konkurence Renaultu Mégane nebo Opelu Astra. Zásadní je především to, jak moc se i30 podobá na i20 a SUV Tucson. V přední části se šestiúhelníkovou maskou chladiče a diodami pro denní svícení v nárazníku lze také vypozorovat jistou inspiraci novou ekologickou řadou Ioniq. Hlavní světlomety svým tvarem naopak míří k luxusní divizi Genesis. Vzadu budou nová LED světla s trojdimenzionální optikou, z Tucsonu si i30 půjčuje vzhled pátých dveří.

Již dříve jsme Vás informovali, že pro novou generaci i30 se chystá také hybridní a plug-in hybridní pohonné ústrojí. Ty si nošovický model půjčí z Ioniqu a doplní jimi řadu klasických benzínových a naftových motorů. Třešničkou na dortu bude sportovní provedení N s výkonem až 191 kW (260 k) a možným pohonem všech kol. K nové i30 se váže také jedna informace o té staré. Tu totiž tuzemské zastoupení značky již vyřadilo z nabídky, podle webových stránek si tak můžete objednávat už jen kombi nebo sportovní verzi Turbo. Pokud ale po odcházejícím hatchbacku zatoužíte, určitě je v nabídce ještě hodně skladových vozů se zajímavými slevami.

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI

DLOUHODOBÝ TEST: DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI – prémiové SUV s dieselem za 950 tisíc

Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?

Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.