Asi nikdo si nemyslel, že by zrovna Mercedes přišel se svým vlastním vozem typu pick-up. Nic však není nemožné a tak na základě současného Nissanu Navara tady máme chystaného obra s třícípou hvězdou na kapotě.
Oproti Navaře se však novinka se jménem GLT pochlubí lepší výbavou a hlavně, benzinovými motory. Vůz dorazí již za rok a stranou nezůstane ani příchod ostřejší sportovní varianty. To znamená, že pod kapotou najdeme něco víc, než současné čtyřválce z Navary.
A jelikož se jedná o Mercedes, počítejme i několika verzemi zaměřenými na luxus a užitečnost. Stranou nezůstane kabina se dvěma páry dveří tzv. Double Cab, přičemž všech pět cestujících by se zde mělo cítit dostatečně komfortně.
Kromě prodeje na trhu v Evropě se dostane i na trh v Jižní Americe. Zda dojde i na Severní Ameriku, to není jisté. Jak se dá očekávat, cenově bude GLT nastaven o něco výše, než Navara. Počítejme tak s cenovkou nad 1 milion Kč.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?