Čínský automobilový trh je někdy dost specifický, protože zde najdeme modely a verze, o kterých si Evropané mohou nechat zdát. Posledním příkladem je jeden model od Jaguaru.
Ten si připravil prodlouženou verzi sedanu XF L. Tenhle středně velký sedan je určen výhradně pro čínský trh a jedná se o první čínsko-britský výrobek. Vůz se má vyrábět v továrně JLR v provincii Changshu, což je severně od Šanghaje. Zde se vyrábí i Range Rover Evoque a Discovery Sport.
Z montážní linky začne vůz sjíždět v průběhu tohoto roku a pod kapotou prodloužené novinky najdou čínští zájemci přeplňovaný benzínový 2,0litrový motor INGENIUM. XF s prodlouženým rozvorem nabídne větší prostor pro nohy pro cestující na zadních sedadlech.
Další podrobnosti a kompletní technické parametry o Jaguaru XF L budou zveřejněny 25. dubna, kdy se natažený středně velký sedan ukáže na výstavě Peking Auto Show 2016.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?