Těšíte se na nový Mégane RS? Pak čtěte pozorně dál, protože na svět se dostali zcela nové informace, týkající se právě této ostré verze.
Podle zdrojů uvnitř automobilky prý máme počítat s tím, že nová generace RS nabídne pohon všech kol, řiditelnou zadní nápravu, vektorování točivého momentu a výkon přesahující 300 koní.
Jedinou neznámou tak zůstává, jaký motor Renault použije. Jednou z možností je 1,6 nebo 1,8litrový přeplňovaný agregát, některé zdroje pak hovoří o opětovném nasazení turbem dopovaného dvoulitru. S pohonnou jednotkou by měl být spojen automat EDC, za příplatek si ovšem zákazník bude moci dopřát manuál.
Vše se dozvíme začátkem roku 2018, kdy se nám definitivně ukáže nvoá generace. Ta nabídne výhradně pětidveřovou karoserii, body kit, velká litá kola a agresivnější nárazníky. Zajímavostí je i fakt, že se mluví o nasazení pohonu všech kol.
Do prodeje by se měl nový Mégane RS dostat přesně za dva roky a jeho cena bude startovat na částce jeden milion Kč. To je podobná částka, kterou dáte za nový a taktéž dosti silný Ford Focus RS.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?