Italdesign vydává teaser novinky GT Zero. Na co se můžeme těšit?

Italdesign představí svůj nový koncept GT ZERO již v průběhu zítřejšího dne
Italdesign představí svůj nový koncept GT ZERO již v průběhu zítřejšího dne, foto: youtube.com
ar3 29. února 2016 12:30
Sdílej:

Italská společnost Italdesign představuje teaser k připravovanému konceptu, který bude odhalen v průběhu autosalonu v Ženevě. Ponese jméno GT Zero.

O připravovaném konceptu sportovního vozu, který bude k vidění na stánku Pininfariny, jsme Vás již informovali. Pininfarina ale není jedinou karosářskou společností, která se pokusí zaujmout davy na ženevském autosalonu.

Italdesign nám představuje teaser nového konceptu GT Zero. Z hrubého nákresu siluety vozu můžeme usuzovat, že se bude jednat o nízké. tzv. „gétéčko“. Slovíčko Zero v názvu vozu nám zase dává zprávu o tom, o tom, že vůz bude produkovat nulové emise, což znamená jediné – elektromobil.

Bohužel společnost tají jaká technika se bude pod karoserií vozu ukrývat. Ale v loňském roce představila společnost rovněž v Ženevě koncept elektřinou poháněného vozu s názvem GEA concept. Ten ve svých útrobách ukrýval čtveřici elektromotorů s kombinovaným výkonem 764 koňských sil.

A podle většiny odhadů se bude tato technika ukrývat i v útrobách novinky GT Zero.

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?

Testy aut
Mercedes-Benz GLB

Test ojetiny: Mercedes-Benz GLB 250 4MATIC – prémiový všeuměl o více než třetinu levněji

Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.