BMW představuje speciální edici řady 4 Gran Coupé se jmenovkou In Style. Ta je stvořena výhradně japonský trh a nabízí exkluzivní výbavu.
Zdá se, že zákazníci BMW v Japonsku mají v posledních letech velkou slabost pro speciální edice. Za poslední rok jsme jich mohli vidět již nespočet a ve většině případů tyto vozy nejsou ve skutečnosti ničím speciálním.
Jedná se tak spíše o speciální edice, které nabídnou některou příplatkovou výbavu v základu. Názorný příklad tvoří tahle čtyřka 4 Gran Coupé In Style. Ta je v podstatě modelem 420i s balíčkem M Sport a dalšími prvky výbavy.
Čtyřdveřové kupé z Bavorska tak dostalo v základu adaptivní přední světlomety s technikou LED, speciální litá 19palcová kola s dvojitými paprsky a šedý metalický odstín karoserie Mineral Gray
V kabině najdeme kožené čalounění sedadel Dakota a dále pak pravé dřevěné obložení palubní desky, středové konzole a dveřních klik. Firma BMW pak aplikovala i perlově leskle chromované akcenty.
Verze 420i má stejný přeplňovaný 2,0litrový čtyřválec s výkonem 181 koní s 270 Nm točivého momentu. S ním je spojena osmistupňová automatická převodovka. Japonské zastoupení BMW už v tuto chvíli příjmá objednávky a údajně se této edice vyrobí jen 200 kusů.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.