Začátkem příštího roku možná přijde nástupce Opelu Calibra, máme se těšit?

Možná podoba nástupce kultovního Opelu Calibra
Možná podoba nástupce kultovního Opelu Calibra, foto: Opel
ar5 20. prosince 2015 08:51
Sdílej:

Novinka od Opelu má dostat základní platformu z aktuální generace Astry, tudíž se dočkáme pohonu přední nápravy, a odkazovat má na slavné kupé Calibra.

Na příštím ročníku jarního autosalonu v Ženevě přijde něco, co byste od Opelu vážně nečekali. Alespoň těmito slovy se snaží navnadit veřejnost šéf automobilky Opel Karl-Thomas Neumann. Poslední zprávy hovoří o tom, že má jít o kupé s uspořádáním sedadel 2+2. Zatím ale není jasné, zda dostane jmenovku GT anebo Calibra.

Calibra je v dnešní době stále víc vyhledávaný sportovní youngtimer, naopak Opel GT jsme tu taktéž v minulosti měli. Jenže oproti chystané novince mělo gétéčko pohon zadních kol a tak je evidentní, že by to mohlo být spíše legendární kupé z devadesátých let.

Pokud pak půjde všechno podle plánů automobilky a výsledný koncept projde schvalovacím procesem, čekejme start prodeje nového Opelu v roce 2017 nebo 2018. Na trhu by pak mělo soupeřit s novým Audi TT.

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.