Se stavbou sportovních verzí běžných modelů má divize G Sports japonské Toyoty bohaté zkušenosti. V minulosti takto vyšperkovala mimo jiné i Prius nebo dvojici velkých MPV Noah a Voxy. A k těmto modelům se znovu vrátí z kraje příštího roku na tokijském Auto Salonu.
Obě dvě technicky spřízněná MPV dostala agresivní bodykit karosérie, zahrnující přední nárazník s výraznějšími bočními nasávacími otvory, nástavce prahů, střešní spoiler i přepracovaný zadní nárazník. Maska chladiče nově neobsahuje logo automobilky, navíc jí sekundují zatmavená světla na obou koncích karosérie. Za černými litými koly se ukrývají červené třmeny brzd.
Díky provedeným změnám porostla délka na 4795 mm, výška obou modelů je 1810 mm a šířka potom 1735 mm. Změny pod kapotou nebo na podvozku tisková zpráva automobilky nezmiňuje. Standardní specifikace má dvoulitrový zážehový čtyřválec o výkonu 152 koní nebo hybrid se zážehovou osmnáctistovkou o výkonu 99 koní.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?