Čtvrtá generace Chevroletu Spark přijela na americký i jihokorejský trh poměrně nedávno, technický základ Opelu Karl však dává tušit, že opět půjde spíš o pohodlný městský dostavník. Přesto by v USA rádi přidali špetku sportovního koření.
Na veletrh SEMA do Las Vegas tak míří Spark RS, koncept vyšperkovaný karbonovým bodykitem, 17palcovými koly a sníženým podvozkem. Bodykit se skládá z předního splitteru, nástavců prahů a spodní části zadního difuzoru, v němž nechybí atypicky tvarovaná dvojitá koncovka výfuku.
Páté dveře zdobí výrazný střešní spoiler, okolí mlhovek v předním nárazníku zase potěší oko okolím z uhlíkových vláken. Celek dotváří stříbrný lak Dark Liquid Switchblade s černým „rychlým“ pruhem a červené logo RS na masce chladiče.
Vedle Sparku RS zazáří na stánku Chevroletu Trax, Malibu, Camaro, Colorado a Silverado v provedení Red Line se stříbrným lakem Enhanced, střechou v odstínu Charcoal a několika červenými prvky. Vedle vymazleného laku mají všechna auta větší kola, zatmavená světla a v případě pickupů a SUV také střešní nosiče, respektive kotvící oka na ložné ploše.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.