Audi připravilo limitovanou edici aktuální generace modelu A5 s názvem DTM. Ta má jít do prodeje někdy v příštím roce.
Je to defacto jedna z posledních speciální edic na základě odchozího modelu a vůz dostal loga DTM, quattro a Audi Sport. Karoserie je potažena červenou barvou Misano v kombinaci s lesklým černým lakem. Sportovně smýšlející edici půjde poznat i podle přepracovaného předního spoileru a větších otvorů pro přívod vzduchu. Svůj podíl na výsledném vzhledu mají i 20palcová kola z lehkých slitin s pěti dualními paprsky a pneumatikami o rozměru 265/30 R20.
Pokud jde o výkon, nová Audi A5 DTM má pod kapotou naftový šestiválec 3.0 TDI s výkonem 245 koní a 580 Nm točivého momentu. Vůz tak dovede zrychlit z 0-100 km/h za 5,9 sekundy a maximálka je elektronicky omezena na 250 km/h. Na všechna kola jde výkon prostřednictvím 7rychlostního automatu S tronic a vysoce výkonné dieselové kupé spotřebuje jen 6,3 litru na 100 km.
Po usazení do kabiny se jasně přesvědčíte o tom, že tohle není běžná A5ka. V interiéru jsou totiž speciální prahové lišty s nápisem Audi Sport, nechybí sedadla z verze RS5 a hliníkové dekory na palubní desce a ve dveřích. Kůží potažený volant, pedály z lehkých slitin a zadní zatmavená okna jsou pak pouhou třešničkou na dortu.
Audi navíc hodlá vyrobit pouhých 50 kusů a prozatím oznámilo cenu na domácím trhu v Německu - 74 540 Eur.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.