Možná se to zdá jako naprostá hloupost, ale Lexus se opravdu pustil do tvorby levitujícího skateboardu. Ten se světu představí již velice brzy.
Lexus vyvíjí vznášející se skateboard. Tato zpráva se zdála před měsícem jako šílenost. Na tom se sice nic nezměnilo, ale již známe datum, kdy tento „hoverboard“ spatří světlo světa. Japonská automobilka ho světu představí již 5. srpna.
Pokud vás zajímá využitá technologie, možná budete zklamaní. Nejedná se o žádné narušování gravitačního pole planety Země. Možnost levitace totiž skateboardu poskytují extrémně silné magnety.
Samotný Lexus bere tento projekt jako způsob demonstrace pokročilé technologie i designu. Skateboard byl totiž navržen tak, aby svým vzhledem odpovídal stávajícímu designovému jazyku Lexusu.
Bohužel nyní zklamu čtenáře, kterým by se takový skateboard zamlouval. Jedná se totiž jen o neprodejdý prototyp, na kterém Lexus demonstruje svou všestranost.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?