Nová generace populárního offroadu Mitsubishi Pajero Sport byla včera nafocena bez jakéhokoliv maskování, a to i přes to, že jeho premiéra se chystá až na 1. srpna tohoto roku.
Nafocené snímky nám tak defacto představily vůz v celéh jeho kráse, což se výrobci asi nebude líbit. Nové Pajero Sport vypadá trošku kosmickým dojmem, dostalo úzké přední světlomety a obří masku s prolisy pro přístup vzduchu k motoru.
Mezi další unikátní prvky auta patří zvláštně vypadající zadní světla, která si zřejmě vzala inspiraci z dřívěj představeného konceptu GR-HEV. Jak je navíc patrné, nejspíše se díváme na vrcholnou verzi, takže některé prvky s největší pravděpodobností nebudou na každém kusu.
Vůz bude sdílet techniku s novým Mitsubishi L200, takže pod kapotou Pajera Sport se objeví motory s objemem okolo 2,4 a 2,5 litru a výkonem 128 koní a 194 Nm točivého momentu a dále pak o výkonu 180 koní a 430 Nm. Dostupnost motorů však bude značně záviset na konkrétním trhu.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?