Britské zastoupení značky Toyota vydalo novou speciální edici Blanco pro aktuální generaci modelu GT86.
Facelift pro současné provedení GT86 je teprve v přípravách a přijde až příští rok. I z toho důvodu se současný model bude muset nějak protloukat světem a aby to měl lehčí, Toyota se jej snaží osvěžit speciální edicí Blanco.
Speciální edice dostala bílý lak karoserie White Pearl s kontrastními červenými a šedými sportovními obtisky. Aby bylo celé dílo dokonáno, vůz vyjede na sportovních kolech o velikosti 18 palců.
Úpravy pokračují samozřejmě i v kabině, kde GT86 Blanco nabídne celokožené čalounění, vyhřívaná přední sedadla a individuálně číslovanou plaketu na středové konzoli. Toyota neuvedla přesně, kolik se celkově vyrobí kusů konkrétní edice.
Za příplatek si může majitel dokoupit 9 reproduktorový JBL zvukový systém, stejně jako Go infotainment systém s dotykovým displejem a satelitní navigací. Toyota začne přijmat pvní objednávky od 1. července a základní cena za vůz činí 28.500 liber.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.