Pro argentinský autosalon v Buenos Aires si Renault připravil opravdu žhavou novinku - ostrou verzi Sandera, které my Evropané známe pod značkou Dacia.
Renault Sport je divizí automobilky Renault, která se zabývá úpravou klasických sériových vozů na vozy s označením RS, Cup a Trophy. Nyní si tato divize pohrála s malým hatchbackem od Dacie, které je jak známo, součástí Renaultí rodinky.
Jejich výtvor nese označení Renault Sandero RS 2.0. Jedná se o nízkorozpočtový, ostrý mini hatchback s výkonem 145 koní. Ten je produkován dvoulitrovým motorem a skrze šestistupňovou manuální převodovku posílán na přední kola. Podvozek je také kompletně přepracován. K vozu nyní patří i stabilizační systém ESC, vylepšený systém řízení a brzd.
Vůz byl představen na Buenos Aires Motor Show a z Jižní Ameriky se ani stěhovat nebude. To je totiž trh, pro který byl tento vůz vytvořen. Do prodeje by se v Argentině měl dostat již začátkem roku 2016.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.