Audi TT nově nabídne další motor. Ten bude stát na začátku nabídky a nabídne nižší cenu, než doposud.
Aktuální třetí generace Audi TT přišla na trh koncem minulého roku. V nabídce byly doposud dva agregáty. Shodně čtyřválcové dvoulitry. Jeden zážehový 2,0 TFSI a druhý vznětový 2,0 TDI. Ty nově doplní taktéž čtyřválec, ale o menším objemu.
Nově na začátku nabídky vyvstane dobře známý agregát 1,8 TFSI. Ten bude naladěn na výkone 132 kW a maximum točivého momentu bude k dispozici v širokém rozmezí 1250 až 5000 otáček (!) a jeho hodnota je 250 Nm. Motor má přímé vstřikování paliva, variabilní zdvih ventilů a integrované výfukové potrubí do hlavy válců.
K dispozici bude jak s manuální šestistupňovou skříní tak i s dvouspojkovým automatem S-tronic o stejném počtu převodů. Zároveň tento motor udělá Audi TT o něco dostupnější. Základní cena v Čechách doposud byla s 2,0 TFIS (169 kW) 999 900 Kč. V Německu se 1,8 TFSI už prodává v přepočtu za cca. 880 tisíc, obdobnou cenu můžeme očekávat i u nás.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?