Na plochy autosalonu v New Yorku dorail i britský Land Rover, který zde představil ultra luxusní Range Rover SVAutobiography.
Na svědomí jej má divize JLR a hlavním cílem bylo, nabídnou neskutečnou porci luxusu a výbavy. Automobil tak nese speciální lak karoserie Graphite Atlas a leštěnou chromovanou mřížku chladiče s nápisem "Range Rover". Nechybí výfukový systém se čtyřmi koncovkami a velká litá kola.
Zatímco vnější změny jsou poměrně omezené, kabina dostala elegantní prémiové kožené čalounění, dřevěné obložení a hliníkové akcenty. K dispozici jsou také luxusní zadní vyklápěcí stolky a nebo dokonce malá lednička.
Pokud to není stále dost luxusní, model může být vybaven posuvnou podlahou v zavazadlovém prostoru, kde se nachází hliník a nebo dřevo. K dispozici je také balíček "Event Seating", který přidává kožené potahy Windsor, přičemž kůže je i na dveřích zavazadlového prostoru.
O pohon se stará přeplňovaný 5,0-litrový motor V8, který produkuje 550 koní a 680 nm točivého momentu. To umožňuje Range Roveru s dlouhým rozvorem zrychlit z 0-100 km/h za 5,5 sekundy a rozjet se až na 225 km / h.
V Evropě se do nabídky dostane i verze SDV6 Hybrid nebo provedení s dieselovým motorem SDV8. Nový Range Rover SVAutobiography se začne prodávat letos v létě a cena v Británii začíná na 148.900 librách.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.